Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateater esitleb Voldemar Panso päevaraamatut

12.12.2007 18:43

12. detsembril kell 14.00 esitleb Eesti Draamateater 2. korruse kohvikus oma värsket väljaannet, 2-köitelist mahukat Voldemar Panso päevaraamatut, mille on avaldamisvalmis seadnud Merle Karusoo.

Raamatu saatesõnas kirjutab Karusoo nii: "Need päevaraamatud ei ole ainult kunstiinimestele. 11-aastasel poisil, kes isa kingitud kaustikusse ilma kohta märkmeid tegema hakkab, ei ole veel kunstiambitsioone. Ajakaaslastele on mälupildid kõnekamad kui noorematele, kes pool sajandit mälutõkete võrgus ekselnud, aga eneseks saamise okkaline rada on universaalne. Ja aeg, aeg ilmutub selles loos tähelepanuväärselt. Ja teater. Eesti Draamateater - südamemurdumise maja.
/---/
Kommentaare on liigagi palju "mittekommenteeritud väljaande" kohta, aga vähemalt eesti näitlejate osas tahtsime meelde tuletada, kui palju meid on olnud, kuidas aeg ja olud meie ridu lõhkunud on, kui keeruline ja aegajalt ohtlik on olla "ajastu kokkuvõte ja lühikroonika"...

Lõpuks - kuidas mu õpetaja, elutee juhataja ise oma taasilmumisse suhtuks?
On küsimusi, mida suures ringis ei arutata. Ma pean vastutuse enese peale võtma. Toetuda pole muule, kui et tänaseks olen mina (ja valdav enamik meist, tema õpilastest) oma õpetajast juba vanem. Niisiis - vanema inimese ja eesti elulugude koguja õigusega..."

Raamatu saamisloo kohta jagavad selgitusi Merle Karusoo, väljaandmist nõustanud Lea Tormis ja raamatu toimetaja, ED dramaturg Ene Paaver.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513