Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateater avab reedel 94. hooaja

18.09.2013 17:41

Eesti Draamateater avab oma 94. hooaja reedel 20. septembril näitlejate juhitud ringkäikudega lavatagustesse ruumidesse ning John Hodge´i „Kollaborantide“ esietendusega suures saalis.

Päeva avavad eelregistreeritud ringkäigud mööda Eesti Draamateatri lavataguseid ruume, mida juhivad Draamateatri näitlejad. Alates kl 12.40-st stardib iga 20 minuti järel kokku 11 gruppi. Ringkäik kestab 45–60 minutit ja ringkäigule saab registreeruda teatri administraatori Kristin Viljamaa e-posti aadressil [email protected]. Millistesse gruppidesse veel kohti on, seda saab vaadata teatri kodulehelt.
Kell 12–17 on teatri parketisaalis avatud ka kohvik, kus on saadaval näitlejate valmistatud küpsetised.

Kollaborandid20. septembri õhtul kelll 19 esietendub teatri suures saalis John Hodge´i „Kollaborandid“ Merle Karusoo lavastuses. Kirjanik Mihhail Bulgakoviga juhtub ühel ööl – või näeb ta unes, et juhtub – uskumatu lugu. Stalin kutsub ta Kremli-alusesse salajasse tunnelisse ja pakub: „Teeme vahetust!“ Ja nad vahetavadki kohad – või näeb Bulgakov unes, et nad vahetavad. Stalini sõrmede alt lausa lendab kirjutusmasinast käsikirjalehekülgi, Bulgakov teeb aga Stalini tööd.

Lavastaja Merle Karusoo: „Lahe ja ladus lugu ühemõttelise moraaliga: kui sa teed võimuga koostööd, siis on see sama hea, kui sa teostaksid seda võimu ise. Stalini aja kontekstis – nagu sa kirjutaksid ise alla vastaliste hukkamisotsustele.
Aga võib-olla on see ainult Bulgakovi unenäoviirastus ajast, mil ta kirjutas näidendit Stalini noorusest...“

“Kollaborante” mängitakse Eesti Draamateatri suurel laval esialgu vaid üheksal korral. Osades Hendrik Toompere jr, Guido Kangur, Merle Palmiste, Maria Avdjushko, Roland Laos, Robert Annus (külalisena), Mari-Liis Lill, Raimo Pass, Jaan Rekkor, Indrek Sammul, Sulev Teppart (külalisena), Johannes Tammsalu.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
520 2513