Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateater avab hooaja “Terevisiooni” otsesaate ja maleturniiriga

09.09.2019 09:42

Esmaspäeval, 9. septembril 2019 avab Eesti Draamateater uue hooaja päevaga, kuhu mahub nii telesaade kui maleturniir.

Päev algas varavalges kell 6.55, mil Draamateatri suure saali lavalt läks eetrisse "Terevisiooni" otsesaade. Saade tutvustab algava hooaja uusi lavastusi ning Draamateatri uut julget visuaalset palet, jutuks tuleb teatrimaastiku hetkeseis ja uue teatripõlvkonna kasvamine lavakunstikoolis ning meenutame teatrilegend Jüri järvetit, kelle sünnist 18. juunil möödus 100 aastat. Muidugi ei puudu saatest lavalised vimkad ja teatraalsed üllatused.

Hooaja avapäev jätkub Jüri Järveti 100. sünniaasta tähistamise egiidi all. 

Kl 15 linastub teatri suures saalis Peep Puksi 1987. aastal vändatud dokumentaalfilm "Partii", mis jäädvustas Hõbelusika maleklubi tegevust ja sealhulgas ka kirglikku maletajat Jüri Järvetit mänguhoos. Filmile järgnevad meenutused.

Kl 16 avatakse teatri parketisaali uues kohvikus väike Jüri Järveti mälestusnäitus ning mõned minutid hiljem algab Järvetile pühendatud välkturniir, milles osalevad klubi Hõbelusikas liikmed ja mitme teatri maleinimesed. Samal ajal on suures saalis võimalik vaadata suure teatrimehe lapselapse Alice Järveti kokku pandud arhiivikaadreid Jüri Järveti elu- ja teatrimõtisklustest ning tema teatrirollidest.

Üritus on tasuta.