Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamateater alustab täna suvehooaega

04.06.2013 16:17

Tänaõhtuse “Saatuse heidikute kuu” etendusega Laitse Graniitvillas saab avalöögi Draamateatri suvehooaeg, mis kestab läbi juuni- ja augustikuu. Lisaks Laitse-etendustele on publikul võimalik alates 12. juunist vaadata “Islandi kella” etendusi teatri suures saalis. Mõlemale lavastusele algab viimane etendamissuvi.

Ingomar Vihmari lavastatud Eugene O'Neilli „Saatuse heidikute kuu“ on ühe kuuma suvelõpu lugu, kus kaua allasurutult hõõgunud tunded ühel kuuvalgel ööl lõpuks valla pääsevad ning armastuse ja intriigide segapuder selgib puhastavas tõerääkimises. Lavastuse eest olid eesti teatri aastaauhindadele nomineeritud lavastaja Ingomar Vihmar, Josiet kehastav Kersti Heinloo ja Phil Hogani osatäitja Jaan Rekkor.

Sel aastal on võimalik Laitsesse etendusele sõita ka Eesti Draamateatri bussiga. Selleks tuleb teatri kodulehelt või kassast osta eraldi 4-eurone edasi-tagasi pilet. Buss viib 5., 13., 19. juuni ning 13. ja 21. augusti etendusele. Tõsi, 5. ja 13. juuni bussipiletid on juba ära müüdud.

Islandi kellPriit Pedajase „Islandi kella“ lavastuse aluseks on Nobeli preemia laureaadi Halldór Kiljan Laxnessi samanimelisel romaan, mis kodumaal on erakordselt populaarne. Küllap seepärast, et teos räägib kõigest inimlikust: sügavatest tunnetest, inimeseks jäämisest, eneseohverdusest ja unistustest, ent ka hingelisest pehkimisest, alatusest, kõrkusest ja piiratusest. Kõike seda nii traagilises kui ka koomilises võtmes. Märtsis anti Endla teatris Mait Malmstenile üle aastaauhind parima meeskõrvaosa täitmise eest – ka Magnús Sigurðssoni rolli eest „Islandi kellas“. Jan Uuspõld sai popsitalunik Jón Hreggviðssoni osa eest meespeaosa preemia nominatisooni, Liisa Hirschile originaalmuusika preemiat määrates, nimetas žürii ära ka “Islandi kella” originaalmuusika.
Etendused juunis ja augustis Draamateatri suures saalis.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
520 2513