Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Draamatearis Mari-Liis Küla 90. juubelile pühendatud näitus

09.02.2015 15:11

10. veebruaril kell 16 avatakse Eesti Draamateatri parketisaalis näitus "Karakter värvis ja vormis", mis on pühendatud Mari-Liis Küla möödunudaastasele 90. sünnipäevale. Ene-Liis Semperi koostatud näitusel on väljas valik Eesti teatrikunsti suurkuju kunstnikukavandeid. 

Mari-Liis Küla aktiivne loomeperiood algas 1950. aastatel Rakvere teatris ning enim tunnustust pälvis ta 1965–1976 peakunstnikuna Noorsooteatris ja Draamateatris koos Voldemar Pansoga töötades. Mari-Liis Küla kujundused ja kostüümid paistsid silma avangardsuse, lakoonilisuse, kindlajoonelise stilistika, põneva koloriidi ja maitsekusega. Tipplavastustest väärivad nimetamist näiteks „Kevade“ (1969), „Hamleti“ (1966), „Inimese ja revolutsiooni“ (1970) kujundused Noorsooteatris, „Inimene ja inimene“ (1972), „Tants aurukatla ümber“ (1973), „Meie nooruse linnud“ (1973) jt Draamateatris. Silmapaistvaid kunstnikutöid valmis ka teistes teatrites – „Joanna tentata“ Estonias (1971), „Inimese tragöödia“ Vanemuises (1971) jm. Mari-Liis Küla on olnud paljude Eesti teatrikunstnike õpetajaks ERKIs. 
 
Ekspositsioon oli möödunud aasta suvel väljas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis ja mõningate täiendustega hiljem ka Tallinna Linnateatris. Draamateatri väljapanekus on samuti tehtud rida täiendusi ja muudatusi, lisatud on Draamateatri lavastustele sündinud kavandeid. Näitus jääb Draamateatris avatuks kuni 17. märtsini. 

Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Lisainfo:
Riina Degtjarenko
Eesti Draamateatri peakunstnik