Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti delegatsioon külastas Balti Draama Foorumit Leedus

26.09.2022 15:02

Eesti delegatsioon külastas 21. kuni 25. septembrini 2022 Balti Draama Foorumit, mis toimus sedapuhku koostöös Vilniuse rahvusvahelise teatrifestivali SIRENOSega. Ühiselt osaleti nii konverentsil "Body Trouble. Bodies and corporeal experiences in contemporary Baltic theatre" kui ka külastati kohalike teatrite etendusi.

Eestlastest pidasid konverentsil ettekande Liis Vares ja Annika Üprus.

Etenduskunstnik Liis Vares kõneles oma viimaste aastate loomingule tuginedes sellest, miks mitte pöörduda pandeemia järel tagasi normaalsusesse, kus etendused algavad kell 19, publik koguneb ühte kindlaksmääratud saali ning plaksutab etenduse lõppedes trupi kolm korda tagasi. Varese sõnul on vooglavastustel potentsiaal mõjuda palju ehedamalt ning puudutada publikult märksa sügavamalt, kuna vaatamiskogemus ei takerdu sotsiaalsetesse normidesse.

Kolme viimast SAAL Biennaali kureerinud Annika Üprus, kes kaitses sel kevadel EKAs ka kuraatori vastutuse teemalise magistritöö, lähtus oma ettekandes kolmest 2022. aastal toimunud festivalist: Balti Tantsu Platvorm, Baltoscandal ja draamamaa.weekend/DRAAMA. Festivalidele tagasi vaadates käsitles Üprus muutuste vältimatut keerukust, paljususe transformatiivse jõu potentsiaali ning naiskunstnike jõustamist.

Pildil Eesti delegatsioon Leedu Rahvusliku Draamateatri ees enne Oskaras Koršunovase lavastuse "Sleepers" etendust.