Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Balletiliit tunnustas Vanemuise balletisolisti stipendiumiga

20.05.2024 15:16

Pildil on Georgia Toni Hyrkäs ja Triinu Upkin, kes kallistavad teineteist laval, käes lilled ja diplom. Taustal seisavad teised Vanemuise balletitrupi liikmed ja plaksutavad.

Eesti Balletiliidu juhatuse esimees Triinu Upkin andis Vanemuise balletilavastuse "Vihm detsembris" hooaja viimase etenduse järel 18. mail 2024 üle silmapaistva tantsija stipendiumi, mille tänavune laureaat on Vanemuise balletisolist Georgia Toni Hyrkäs.

Eesti Balletiliidu silmapaistva tantsija stipendiumi eesmärk on tõsta igal aastal esile ühe andeka ja tööka balletitantsija saavutusi ning motiveerida teda veelgi kõrgemale pürgima.

Eesti Balletiliidu juhatuse esimees Triinu Upkin rääkis, et stipendium ei ole preemia konkreetsete rollide eest, vaid selle pälvib tantsija, kes on sõna otseses mõttes positiivselt silma paistnud: "Aga eks tantsija paistab põhiliselt silma ikkagi laval ja Georgia on hiljuti teinud suurepärased rollisooritused George Sandina balletis "Vihm detsembris", emana balletis "Tuhkvalge" ja kuninganna Mabina balletis "Romeo ja Julia"."

Eesti Balletiliidu juhatus, kuhu kuuluvad Triin Upkin esimehena, Janika Suurmets, Age Oks, Lemme Saarma, Ketlin Oja, Maria Engel ja Mehis Saaber, annab silmapaistva tantsija stipendiumit välja aastast 2018. Stipendium on sihtotstarbeline ja mõeldud stipendiaadi erialaseks arenguks. Möödunud aastal pälvis stipendiumi Eesti Rahvusballeti nooremsolist Marcus Nilson. Vanemuise balletitrupist on stipendiumiga tunnustatud esisolisti Gus Upchurchi 2022. aastal ja esisolisti Raminta Rudžionyte-Jordanit 2019. aastal.

Pildil stipendiumi üleandmine Georgia Toni Hyrkäsele. Foto: Imbi Mälk