Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eepiline suvelavastus Lembitust vajab Hooandjas veel täna pisut abi

19.06.2017 13:13

Lembitu - kuningas ilma kuningriigita
"Lembitu - kuningas ilma kuningriigita" on ajaloolis-eepiline vabaõhulavastus, mis etendub augustis Lõhavere linnamäel Viljandimaal, mis oli ka Lembitu kodulinnus. Nimosa mängib Ott Kartau Von Krahli teatrist.

Urmas Lennuki kirjutatud "Lembitu - kuningas ilma kuningriigita" on suur suvelavastus 800 aastat tagasi toimunud Madisepäeva lahingust. Lavastus räägib eestlaste kokku kutsumisest 6000 meheliseks väeks, mida võib nimetada eestluse üheks pidepunktiks. Lavastuses osaleb ligi 70 näitlejat. 

"Lembitu" pole lihtsalt nimi. Ta on mõte. Idee - mis sillutab teed parema homse suunas. Kuigi Madisepäeva lahing lõppes kaotusega, andis see eestlastele vaimu vastu pidada, et hoida oma rahvust.

Lavastus kogub inimeste tuge Hooandjas (link kampaaniale siin: http://www.hooandja.ee/projekt/lavastus-lembitu-kuningas-ilma-kuningriigita), kus hetkel on eesmärksummast puudu vähem kui 10 protsenti. Kogutav raha kulub suure vabaõhulavastuse väljatoomiseks kõrge kunstilise taseme saavutamiseks heli-valgus-videolahendustega.

Lavastuses löövad kaasa Karol Kuntsel (Vanemuine), Vallo Kirs (Ugala), Ragne Veensalu (Von Krahl), Jaune Kimmel (Rakvere Teater), Silver Kaljula (Must Kast), Karl Laumets (Vanemuine), Jürgen Gansen(Kuressaare Linnateater) ja mitmed teised. Profinäitlejaid osaleb lavastuses kokku 17 ja harrastusnäitlejaid võitlusstseenides kuni 50. Näitemängu lavastab Peep Maasik, kes õpib Viljandi kultuuriakadeemias lavastajaks.