Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eelteade: konverents Baltikumi tantsukunstist

13.04.2012 16:11

Põranda alt välja plakat10.-12. juunini 2012 toimub Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi õppehoones (Lai tn 13) ja Teatris NO99 rahvusvaheline konverents ”Põranda alt välja: 20 aastat sõltumatut tantsukunsti Baltikumis”.

Konverents annab ülevaate kaasaegse tantsu kui institutsionaalsest teatrist sõltumatu kunstiliigi arengust Baltikumis ja Peterburis, keskendudes intensiivsele 1990. aastate algusperioodile ja luues kultuurisildu tänasega. Vaadeldavad teemad on: kaasaegse tantsu loomemaastiku kujundajad, vabakutseliste koosluste tegevus; administreerivate organisatsioonide tegevus; mõju sõnateatrile, akadeemilisele balletiteatrile, tantsualasele huviharidusele ja rahvatantsule.

Nii Eesti kui välismaiste ekspertide ettekanded ja arutelud avavad sõltumatu tantsu olulisemaid tegijaid ja arengut puudutavaid teemasid Baltikumi ja Peterburi kultuuriruumis. Konverentsil astuvad sõnavõttudega üles Vita Mozuraite (Vilniusest), Vadim Kasparov (Peterburg), Inta Spaile (Läti), Saima Kraning (Helsingi), Heili Einasto (Tallinn), Evelin Lagle (Eesti), TLÜ koreograafiaosakonna magistrandid.

Konverentsi raames toimuvatel etendusõhtutel on võimalus näha 1990. alguses koreograafidena alustanud tantsukunstnike tänast loomingut: Sasha Kukini Tantsuteater Peterburist, Olga Zhitluhina Dance Company Lätist, Vytis Jankauskas Dance Company Leedust ning Fine5 Tantsuteater, Marika Blossfeldt ja TLÜ koreograafiaosakonna tudengid Eestist.
90. aastate alguse post-modernistliku tantsukäsitluse Eestisse tooja Marika Blossfeldt astub üle pika aja üles etendajana ja seda spetsiaalselt konverentsiks loodava lavastusega.
TLÜ koreograafia osakonna tudengid esitavad Fine5 Tantsuteatri repertuaarist taastatud lavastuse “Püha Kevad”, mille aluseks on I. Stravinski 100 aastat tagasi kirjutatud legendaarne heliteos “Kevadpühitsus”.
Fine5 Tantsuteater tähistab oma 20. aastapäeva uuslavastusega „Mandala“, mis keskendub tähenduste tekkele ja nende kaduvusele.

Konverentsi ettekandeid kuulama ja etendusi vaatama ootame nii teatri- ja tantsukunsti spetsialiste kui ka kõiki huvilisi. Konverentsi korraldab TLÜ Kunstide Instituudi koreograafia osakond koostöös Fine5 Tantsuteatriga.

Toetab Eesti Kultuurkapital

Konverentsi ettekannete kuulamine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine [email protected] 

Etenduste piletid müügil Piletilevis (12/15 eur)