Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

DV8 asutaja Lloyd Newsoni loeng 15. septembril Teater NO99s

31.08.2017 15:58

Reedel, 15. septembril kell 19.00 toimub teatri NO99 kammersaalis avalik loeng, mille peab teatri DV8 asutaja Lloyd Newson.

Newson (sünd 1957) on Austraaliast pärit tantsija, koreograaf ja lavastaja, kes asutas 1986. aastal Londonis trupi DV8 Physical Theatre. Teatrist sai uuendusliku füüsilise teatri lipulaev, mis sulatab oma lavastustes kokku tantsu, sõna, video ja animatsiooni. Newson põimib oma loomingus ühiskondlikku ja isiklikku: ta kõneleb kehalisuse ja poliitilisuse teemal, sõnavabadusest ja ühiskondlikest normidest.

Newsoni lavastuste loomeprotsessid on uurimuslikud ja pikaajalised. Trupi liikmed teevad tundlikel teemadel intervjuusid ja kasutavad dokumentaalseid materjale. Eelkõige aga vaimustab Newsoni ja DV8 teatri looming vaatajaid oma kõrge professionaalsuse ja erakordse liikumiskeelega.

15. septembril toimuval loengul kõneleb Lloyd Newson oma elust ja loomingust. Lloyd Newson viibib Eestis 11.-16. septembrini 2017, õpetades EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrikursuse tudengeid. 

Teatri DV8 kodulehekülg: www.dv8.co.uk
Lisainformatsioon loengu kohta: Jüri Nael, [email protected]