Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemias algab kursus “Eksperimentaalse näidendi kirjutamine”

01.09.2016 17:13

Eesti teatrimaastik on muutumas. Üha rohkem lavastusi sünnivad lavastaja ning trupi ühistööna või kasutatakse materjalide kokkusobitamisel lavastusdramaturgi abi. See annab näitekirjanikule ühtaegu nii uued võimalused kui kohustused. Kursusel "Eksperimentaalse näidendi kirjutamine" rändamegi draamakirjanduse piirialadele ja tutvume postdramaatilise teatri olemusega. Kursuse eesmärk on julgustada osalejaid katsetama uusi võtteid ja stiile ning otsida oma lugudele värskeid vorme.

Fookusesse tulevad nii põnevad välismaiseid autorid nagu Peter Handke ja Roland Schimmelpfennig kui ka eesti eksperimentaalse draama esindajad nagu Madis Kõiv. Analüüsimisele tuleb 10 näidendit ja mitmed nendest on inglise keeles. Kursuse raames valmib igal osalejal mitu teksti, millest ühega tehakse tööd intensiivsemalt.

Kursuse juhendaja on näitekirjanik, stsenarist ja VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder, kes on andnud Drakadeemias erinevaid loovkirjutamiskursuseid alates 2011. aastast. Selle kursuse kohta ütleb Mihkel järgmiselt:

„Ise Drakadeemias õppides, haaras näitekirjandus mind täielikult endasse just ebatavalisi tekste analüüsides. Sellest ajast saati olen keskendunud eksperimentaalsetele näidenditele ja soovin esitada selle kursuse osalejatele erinevaid väljakutseid, kuidas mõelda teatrist ning kirjutada näidendeid.”

Lisaks annavad oalejatele tagasisidet näitekirjanik ja lavastaja Jim Ashilevi ning teatriteadlane Madli Pesti, kes on alternatiivse teatrikunstiga hästi kursis.

Sellele kursusele on oodatud kirjutamiskogemusega inimesed, kellele pakuvad huvi alternatiivne teater või kes soovivad laiendada oma võtete arsenali ja panna end proovile teistsugustes stiilides.

Kohtumised leiavad aset 30.09, 7.10, 14.10, 28.10, 4.11, 11.11, 18.11 ja 2.12.2016 kell 17-20 aadressil Vene 6, Tallinnas.


Registreerimiseks tuleb täita küsimustik, mille leiab aadressilt http://drakadeemia.eu/?page_id=567. Peale küsimustiku esitamist saab osaleja kinnituse juhendajalt ja arve osalustasu kohta. Registreerimine kestab 16. septembri või grupi täitumiseni.