Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia otsib tulevasi näitekirjanikke!

17.08.2009 14:52

Drakadeemia – Eestis ainulaadne kursus, kus on võimalik õppida näidendite kirjutamist – kuulutab välja uue õppeaasta. Drakadeemia algataja ja töötubade läbiviija on Siret Paju, kellel on loovkirjutamise õpetamise alal rahvusvahelised kogemused. Programm toimub koostöös Eesti Teatri Agentuuriga.

Kursusel osalejad arendavad oma oskusi teksti analüüsi alal, saavad selgeks näitekirjanduse põhitõed ja omandavad teadmisi näitekirjaniku elu praktiliste külgede kohta. Lisaks sellele on programmis olulisel kohal tihedad kontaktid Eesti teatriilmaga. Eelmise aasta külalislektorite seas olid Andrus Kivirähk, Enn Vetemaa, Tiit Ojasoo, Merle Karusoo, Taago Tubin, Kaie Mihkelson ja paljud teised põnevad teatriprofessionaalid. Ka tuleval õppeaastal on oodata mitmeid erilisi külalisi!

Esimese Drakadeemia lennu õppetöö lõppes juunis 2009. Iga osaleja kirjutas täispika näidendi, millele andsid tagasisidet professionaalsete teatrite lavastajad ja kirjandusala töötajad. Kuue värske kirjaniku lühinäidendid jõudsid ka lavale: juulis Hiiumaal Hea Energia festivali lavastuses "Ei teki ega kao". Samuti osaleti mitmetel konkurssidel ja drakadeemik Kerli Adov võitis Nukuteatri Pööningu näidendivõistluse vanimas kategoorias näidendiga "Nukunaine".

Kursusele on oodatud kandideerima kõik, kes on huvitatud näidendite kirjutamisest. Eelnev kogemus sel alal pole oluline, küll aga on tähtis, et osalejatel oleks mõningased kogemused loovkirjutamise alal (kas luule, proosas või mõni muu žanr), huvitavaid mõtteid ja suur tahe näidendeid kirjutada. Vanusepiirangut ei ole.

Lisainfo kandideerimise kohta aadressil www.drakadeemia.ee

Siret Paju
56 63 63 61
[email protected]