Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia ootab kursusele „Näidendi kirjutamise ABC“

30.11.2015 16:13

Draka 2Uue aasta jaanuarist kuni märtsini viib loovkirjutamiskool Drakadeemia läbi kursuse “Näidendi kirjutamise ABC”. 
Kursus on mõeldud neile, kellel on suur soov kirjutada näidendeid, kuid kel pole veel väga head ülevaadet sellest, millistest komponentidest näidend koosneb ja kuidas selle kirjutamisele läheneda. Osalejad saavad ülevaate terminoloogiast, loo komponeerimise põhimõtetest, õpivad looma karakterit ja harjutavad dialoogi kirjutamist. Need oskused võimaldavad osalejatel kursuse lõpuks kirjutada klassikalise lühinäidendi, millele annavad tagasisidet teised kursuslased ja juhendaja. Kursuse käigus toimub ka ühine teatrikülastus.

Kursust viib läbi dramaturg Siret Paju, kes on koolitanud Eestis samas valdkonnas välja terve põlvkonna uusi andekaid näitekirjanikke ja kelle haridustee hõlmab Londoni The Royal Central School of Speech and Dramast kuni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolini. Siret on olnud tegev mitmete teatrite juures dramaturgina ja teda võib kahtlemata nimetada selle valdkonna eksperdiks. 

Kursusele registreerumine on alanud ja kestab nii kaua, kuni kohad on täis või hiljemalt 19. detsembrini. Kursus koosneb seitsmest kohtumisest ja tunnid toimuvad Drakadeemia tegutsemisruumides Tallinnas aadressil Vene tn 6. 

Registreerumise lisainfo veebist: