Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia loovkirjutamiskursus – sissejuhatus kolme žanrisse!

13.06.2013 12:26

Drakadeemia laiendab haaret – näidendite kirjutamise kõrval saab tulevast hooajast süveneda ka teistesse kirjutamisstiilidesse.

Oktoobris algab Drakadeemias loovkirjutamiskursus, mis on esimene omalaadne Eestis! Õppetöö jaotub kolme moodulisse ning igal õppeperioodil keskendutakse eri žanrile: proosale (okt-dets 2013), draamale (jan-märts 2014) ja stsenaristikale (apr-jun 2014).

Kursuse jooksul tutvutakse nii kirjutamise alustalade, žanrite eriomaduste kui loomisprotsessi kõigi etappidega idee genereerimisest tervikliku ja viimistletud tekstini. Kõik kolm moodulit lõpevad ühe põhjalikuma teksti valmimisega.

Kursus on mõeldud neile, kel on huvi kirjutamise vastu, kes soovivad oma oskusi arendada, mõttekaaslasi leida ja saada lähemat praktilist kontakti kirjandus-, teatri- ja filmimaailmaga. Vastavalt soovile on võimalik mooduleid ka eraldi võtta.

Kursust juhendab Drakadeemia loovjuht Mihkel Seeder. Mihkel on õppinud Tartu Ülikoolis saksa kirjandust ja teatriteadust, Drakadeemias näidendite kirjutamist ja koolitanud end erinevatel loovkirjutamiskursustel Taanis ja Saksamaal. Mihkel on aktiivne autor, kelle näidendid on võitnud preemiaid ja kelle proosatekste on saanud lugeda ajakirjas Värske Rõhk ning kuulda festivalil HeadRead.

Igasse moodulisse on kaasatud ka oma ala asjatundjad, kes annavad osalejatele nõu nii kirjaniku kui analüüsijana.

Vastuvõtt kursusele kestab 12.08-08.09.2013. Osalemiseks on vajalik täita Drakadeemia veebilehel www.drakadeemia.eu ankeet, täpsustada, millisest moodulist soovitakse osa võtta ja saata 1-2 näidist oma loomingust (pikkus kuni 3 lk). Osalejad võetakse vastu registreerimise järjekorras. Grupi maksimaalne suurus on 15 inimest.

Kohtumised leiavad aset Tallinnas iganädalaselt neljapäeva õhtuti. Ühe mooduli hind on 210 €, registreerudes korraga kolmele moodulile, on hind 550 €.

Täpsem informatsioon kursuse toimumise, registreerimise ja juhendaja kohta Drakadeemia kodulehel www.drakadeemia.eu
või meiliaadressil mihkel.seeder@drakadeemia.eu.