Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia kutsub osalema uue õppeaasta kursustel

28.06.2011 12:11

Drakadeemias toimuvad kursused, kus on võimalik õppida näidendite kirjutamist ja loovkirjutamist. Õppetöö toimub juba neljandat aastat ja seniste Drakadeemia osalejate tekstid on võitnud auhindu üleriigilistel loominguvõistlustel, jõudnud lavastatud lugemiste ja lavastusteni professionaalsetes teatrites.

Sel õppeaastal pakutavad kursused:

NÄIDENDITE KIRJUTAMISE BAASKURSUS
Baaskursus toimub juba neljandat aastat, selle on tänaseks lõpetanud mitmed põnevad näitekirjanikud, kelle tööde vastu on suur huvi nii professionaalsetel teatritel kui harrastusteatritruppidel. Programmi kuulub teoreetiliste ja praktiliste oskuste omandamine näidendite kirjutamisel. Osalejad arendavad tekstianalüüsioskusi, saavad selgeks näitekirjanduse põhitõed ja omandavad teadmisi näitekirjaniku elu praktiliste külgede kohta. Õppe peamisteks eesmärkideks on, et kõik osalejad oleksid kursuse lõpuks kirjutanud täispika näidendi ja et neil oleks vajalikud teadmised, praktika ning kontaktid jätkamaks näidendite kirjutamist iseseisvalt.
Kursus kestab üheksa kuud (1.10.2011–3.06.2012) ja tunnid toimuvad iga nädala laupäeval Tallinnas.
Lisainfo: http://drakadeemia.eu/?page_id=567#link1

NÄIDENDITE KIRJUTAMISE E-ÕPE
E-õpe näeb sisuliselt välja nii, et Drakadeemia mugavasse internetikeskkonda riputatakse iganädalaselt uus õppematerjal ning antakse osalejaile ülesanded iseseisvaks lahendamiseks. Kursuse eesmärgiks on anda õppijale klassikalise näidendi kirjutamiseks tarvilikke baasoskuseid. Kursuse lõpuks valmib igal osalejal lühinäidend, mille kirjutamisega alustatakse kursuse algul, eesmärgiga anda õppijale võimalus koheselt rakendada värskelt omandatud teadmisi.
E-õpe on ideaalne ja tõeliselt paindlik võimalus neile, kel on küll aega ja huvi näidendite kirjutamise õppimise vastu, kuid kel pole logistilistel või muudel põhjustel võimalik igal nädalal Tallinnas tundides käia. Õpe kestab kolm kuud (2.10–18.12.2011).
Lisainfo: http://drakadeemia.eu/?page_id=567#link2

NÄIDENDITE KIRJUTAMISE INDIVIDUAALÕPE
Individuaalõpe on mõeldud neile, kes tunnevad suurt huvi näidendite kirjutamise vastu, kuid kellel pole võimalik võtta osa nendest Drakadeemia kursustest, millel on fikseeritud kohtumisajad. Selle õppevormi eelis seisneb selles, et osaleja ning juhendaja saavad keskenduda just küsimustele ja teemadele, mis osalejat kõige rohkem huvitavad ja millest just tema enim kasu saab. Individuaalõppe kestus sõltub osaleja enda soovidest ja vajadustest. Võimalik on kohtuda korral-paaril, mõne nädala vältel või pikemaajaliselt. Vastuvõtukatsed puuduvad – eraõppe tase ja sisulised tegevused olenevad osaleja oskustest ning soovidest.
Lisainfo: http://drakadeemia.eu/?page_id=567#link3

ARVUSTUSE KIRJUTAMISE KURSUS
Kriitika kirjutamine on loominguline tegevus, kus tuleb leida tasakaal kirjutaja kunstilise eneseväljenduse ning žanri eesmärkide (tagasiside andmine, säilitamine ajaloo tarbeks, soovitus jne) vahel. Seda saab õppida vaid kriitikat kirjutades, mistõttu keskendutakse kursusel osalejate kirjutiste analüüsile, külastatakse mitmeid teatrietendusi ning analüüsitakse neid lähtuvalt erinevatest vaatepunktidest. Kursus on mõeldud nii neile, kes soovivad arendada oma oskusi teatrikriitikuna kui neile, kes soovivad läbi põhjaliku analüüsi mõista lavastusi paremini ning end edukamalt kirjalikul teel väljendada.
Lisainfo: http://drakadeemia.eu/?page_id=567#link4

LOOVKIRJUTAMISE HUVIRING NOORTELE
Huviring on mõeldud kooliõpilastele vanuses 14-17 eluaastat. Kohtumised toimuvad korra nädalas Drakadeemia ruumides Tallinnas. Oodatud on kõik noored ja särasilmsed kirjutamishuvilised, kes tahaksid oma oskusi arendada, leida huvitavaid mõttekaaslasi ja kohtuda professionaalsete kirjanikega.

Kandideerimise tähtaeg on 4. september.
Küsimustikus tuleb vastata kõigile küsimustele. Hilinenud avaldusi arvesse ei võeta.
Lisainfo: http://drakadeemia.eu/?page_id=567#link6

Täpsem info Drakadeemia ja pakutavate kursuste kohta aadressil
www.drakadeemia.eu.

Loominguliste tervitustega,
Mihkel Reinsalu
Drakadeemia tegevjuht
mihkel@drakadeemia.eu