Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia kursused talvel ja kevadel

15.01.2021 10:49

Drakadeemias on sel talvel ja kevadel tulemas mitmed põnevad kirjutamiskursused, mille kohta leiate info alt.

12.03–22.05 Kursus "Fookus: aeg" (juhendaja Mihkel Seeder)  

Juhendaja võtab fookusesse aja – dimensiooni, mida näitekirjanik ei pruugi esimeste seas arvestada, kuid mis ometi annab head võimalused suurepäraste lugude jutustamiseks. Mis on aeg? Kuidas see kulgeb ja kuidas seda tunnetada? Kursuse eesmärk on muuta see metafüüsiline mõiste nii käega katsutavaks ja sõnadega kirjeldatavaks, et see hakkab näidendi reaalsust ning tegevustikku oluliselt mõjutama.

Kursus toimub võimalusel auditoorses õppes Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinn). Kui auditoorne õpe pole võimalik, toimub kursus Zoomis.

13.–20.02 Stsenaristika töötuba "TV Series Development and Pitching Workshop"(juhendajad Lucas Abrahão ja Jotagá Crema)  

Kolmepäevane intensiivne töötuba on mõeldud nii algajatele kui kogenud stsenaristidele, kelle ambitsioon on saada oma sari mõnele rahvusvahelisele voogedastus platvormile. Töötoas käsitletakse telesarja arendamise etappe alates idee sünnist kuni esitlusfaasini. Viimasel töötoa päeval esitab iga osaleja juhendajatele ja grupile 10-minutilise esitluse (pitch’i) oma sarja projektist. Iga osaleja saab tagasisidet, sh analüüsi oma projekti sisulistest ja rahastuslikest väljavaadetest.

Töötuba toimub Zoomi vahendusel inglise keeles. Kohtade arv on piiratud.

05.03–30.04 Stsenaristika algkursus "Writing a Short Film Script" (juhendaja Lucas Abrahão)  

Osalejad saavad selgeks põhitõed stsenaariumite kirjutamise ja visuaalse loojutustamise kohta. Kuna filmitööstus on rahvusvaheline tööstus, siis on kursuse lisaväärtuseks teadmised, mida oodata rahvusvaheliste partneritega suhtlemisel ning erialase sõnavara arendamine.
Kursus toimub inglise keeles.

Kursus toimub võimalusel auditoorses õppes Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinn). Kui auditoorne õpe pole võimalik, lepitakse kokku kas hilisem toimumisaeg või välja kuulutatud aegadel veebiõpe.