Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia kursused sügisel 2021

18.08.2021 14:40

Drakadeemias on sel sügisel plaanis mitu kursust, kus kohtuvad visuaalsest ja performatiivsest kunstist lähtuvad impulsid kirjutamiseks.

8. oktoobrist 10. detsembrini igal reedel toimub Maarin Ektermanni juhendamisel kursus "Kaasaegne kunst lähivaates – teosed ja tekstid".

Kunstist kirjutamine on parim viis enda jaoks aru saada, mis minuga kunstiga kohtumise vältel toimus, miks mõni näitus või teos “töötas” ja teine mitte – ning mida siis viimasel juhul ikkagi peale hakata. Kursuse eesmärgiks on harjutada pikaldaselt ja nö luubiga vaatama, vaatlustele lisab järgmise kihi taustainfo otsimine, süvitsi minek ning lõpuks päädib see tekstide kirjutamisega.

19. septembril kl 11-16 toimub Henri Hüti ja Kiwa juhendatud töötuba "Seisundikirjutamine".

Seisundikirjutamine on laboratoorne formaat, milles osalejad lähenevad tekstile performatiivsel viisil, olles ise kord misanstseenide sees, kord nende tunnistajateks. Kui üldiselt valib kirjutaja mõtete avaldamiseks atmosfääri ise, siis seisundikirjutamise aeg-ruumis kujuneb produtseeritav tekst äärmuslikumate instruktsioonide saatel.

15. oktoobrist 1. novembrini toimub kursus "Hea harjumus", mida juhendab Mihkel Seeder.

Kursusel saad sa iga tööpäeva hommikul e-postiga kirjutamisülesande. Sa valid ise, millal sa päeva jooksul teksti kirjutad ja kuidas sa ülesandele lähened. Õhtul laed sa oma teksti Drakadeemia veebikeskkonda, kus saad tagasisidet kursusekaaslastelt ja juhendajalt. Samuti annad ise kursusekaaslaste tekstidele tagasisidet. Kümme päeva, kümme väga erinevat ülesannet.

Huvilistel soovitatakse kursustele registreeruda pigem varem kui hiljem, kuna grupid võivad juba peatselt täituda. 

Auditoorsetel kursustel jälgitakse valitsuse juhiseid ja tagatakse osalejatele tervist hoidva keskkond. Täiendkoolitust puudutava info leiad siit.

Kui soovid ka edaspidi saada infot Drakadeemia kursuste kohta, kirjutamisnippe ja muud loovkirjutamisega seotut, liitu Drakadeemia uudiskirjaga.