Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia alustab koomilise kirjutamise kursust

16.02.2023 12:44

14. aprillil 2023 algab Drakadeemias koomilise kirjutamise kursus "Huumor ja kirjutamine", mida juhendavad dramaturg Mihkel Seeder ja stsenarist Sven-Sander Paas. Kursus kestab kokku 40 tundi ning kohtumised toimuvad reedeti ja laupäeviti Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinnas).

Drakadeemia on kursuse tutvustuseks kirjutanud nii: "Kursuse “Huumor ja kirjutamine” eesmärk on kiigata üheskoos huumori köögipoolele – uurida tehnikaid, võtteid, meetodeid, filosoofiaid ja doktriine, mille abil teksti naljakaks muuta. Jah, selle kursuse raames tegeleme huumori surmapatuga: me selgitame, miks nali on naljakas. Võib vabalt juhtuda, et sellest tuleb tegelikult väga tõsine kursus. Eks näis.

Osalema on oodatud kõik kirjutamisentusiastid, asjahuvilistest asjatundjateni; uksest lastakse sisse nii luule-, näidendi-, filmi-, proosa- kui sudokusõbrad. Kursus on praktiline – kirjutame palju ja halastamatult, isegi siis, kui nali (kohe) välja ei tule.

Kursust juhendavad Mihkel Seeder ja Sven-Sander Paas. Sven-Sander on stsenarist, Mihkel dramaturg ja loovkirjutamise juhendaja. Mõlemat ühendab kirglik huvi kõikvõimaliku huumori vastu. Ja mõlemaid mehi peetakse ka mõõdukalt naljakateks tüüpideks."

Rohkem infot leiad Drakadeemia kodulehelt.

Foto: Drakadeemia