Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris taas esimene lugemine

20.01.2009 20:32

Teisipäeval, 20. jaanuaril algusega kell 19 tuleb Eesti Draamateatri Maalisaalis esimesele lugemisele Peeter Sauteri näidend "Keldris".

Näidend "Keldris" kujutab nooremas keskeas paari, meest ja naist. Mees on naise keldrisse vangistanud ja tuleb teda sinna vaatama. Vaade sellele suhtele - ja sedakaudu inimolemusele, paarisuhtele üldse - on sügavalt häiriv. Tihedalt, vahettegematult on põimunud armastus ja teineteise piinamine, iha ja vägivald, olmerutiin ja kõikehävitav raev. Nende inimeste omavaheline side on mõlemale nii suur koorem, et selle raskus peaaegu tapab. Aga teineteise külge klammerdumine on neile ka nii ülimalt tähtis, sedavõrd paratamatu ja kogu elu kese, et sellest seotusest pääsemise võimalust ei ole. Pole võimalik lahku minna või loobuda, taganeda, midagi muuta.
Selles keldris nagu ka inimolu hämaras sügavuses toimuv on julm ja õrn, näidendis sellest loodud kujund on selgepilguline, halastamatu ja aus ning meenutab suurepärast Põhjamaade psühholoogilist draamat (Bergman, Noren jt).

Loevad Hilje Murel ja Peeter Sauter, lavastajana juhendab Raimo Pass.

Lisainfo:
Ene Paaver
[email protected]