Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris meenutatakse Evald Hermaküla

03.05.2005 10:29

Neljapäeval, 5. mail kell 15.30 ehk Taevaminemispühal toimub Eesti Draamateatri parketisaalis näitleja ja lavastaja Evald Hermaküla mälestusnäituse "Noor Evald Hermaküla" avamine ja kirjastuse "Tänapäev" poolt välja antud raamatu "Evaldi armastuskirjad" esitlus. Raamatu ja näituse koostas Tio Tepandi.

Noore Evaldi kirju loevad Hannes Hermaküla ja Tepo Tepandi.

Tio Tepandi: Raamatu väljaandmise idee on sundinud sarmika ja naeruhimulise näitleja ja lavastaja noore Evald Hermaküla mõttest, mis ta kord oma noorele naisele ütles: "Hoia mu kirjad alles, kui ma ükskord kuulsaks saan, saad need avaldada." Ta uskus oma tulevikku. Raamatu aluseks on valik 213st noore Evaldi kirjast oma kallimale, noorele abikaasale, oma laste emale, noore mehe ja isa kirjad oma perele. Ühte viimast kirja võiks nimetada peaaegu testamendiks. Kirjad ja fotod on 60ndatest ja 70ndate algusest. See kirjakogu üritab omal moel elustada aega, mil teatritegemine oli aade ja rahast tavaliselt ei räägitud. Telefoni polnud kellelgi ja juttu aeti sageli kirja teel. Eesti asjust avalikult kõnelda oli suur julgustukk, mis seega kuulus keelatud poliitika valda.

Aidaku need kirjad, et tema viimane meeleheitlik tegu ei kustutaks meie mälestust noorest Evaldist, kes nii omamoodi silmi kissitas alati enne kui naerma purskas.

Kirjad ja kasutatud fotod näevad trükivalgust esmakordselt ja on seni avalikkusele tundmata.


Lisainfo:
Tio Tepandi
672 23 33; 56 459 645

Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
6831 410, 54 532 333
kristiina@draamateater.ee