Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris homme “Keskmängustrateegia” viimane, Paul Keresele pühendatud etendus

28.12.2015 16:03

Keskmängustrateegia
Teisipäeval, 29. detsembril kl 19 avaneb Eesti Draamateatri suure saali eesriie Madis Kõivu „Keskmängustrateegia“ viimaseks etenduseks.

Madis Kõivu 2000. a valminud näidend „Keskmängustrateegia“ kõneleb vendadest Kerestest – tippmaletaja Paul Keresest ja füüsik, akadeemik Harald Keresest. Kahe andeka venna omavaheline algasetus on avanguks hulgale erinevatele ajaloo ja elulugude partiidele Eesti 20. sajandi keskpaigas, kus inimestel ei olnud varuks kuigipalju õigeid käike, need partiid ja käigud kasvavad eluvalikute kujundiks. 

Kõivu näidenditele omaselt on „Keskmängustrateegiaski“ segunenud mitu  aja- ja elu kihti: taamal kõmiseb sõda, köögis arutatakse piima rasvaprotsenti, vestlused hõlmavad võrdväärselt nii olnut kui ka tulevat – septembriööd Puise rannas 1944 ja Saksa-aegse doktoritöö ümberkaitsmist nõukogude ajal, AVRO turniiri võitu 1938. aastal Hollandis ja kinnitust NSVL malesuurmeistriks oleku kohta 1945. aastal, Salo Flohri koer tungib alati sobimatul hetkel tuppa ja NKVD polkovnik mängib malemaailmameistrit. Minevikku ei ole, sest see tuleb taas ja taas tagasi.

Eesti Draamateater pühendab etenduse Paul Kerese 100. sünniaastapäevale, mis täitub 7. jaanuaril 2016. Rahvusvaheline Maleföderatsioon (FIDE) on kuulutanud 2016. aasta Paul Kerese aastaks.