Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub “Polkovnik lendab õhku”

25.02.2004 11:27

Reedel, 27. veebruaril esietendub Eesti Draamateatri väikses saalis bulgaarlase Hristo Boytchevi näidend "Polkovnik lendab õhku". Lavastaja on Hendrik Toompere JR, kunstnik Ervin Õunapuu.

Osades: Hendrik Toompere JR, Ivo Uukkivi, Jan Uuspõld, Taavi Teplenkov, Aleksander Eelmaa, Margus Prangel, Merle Palmiste

Produktiivne hullus
Vana kloostri müüride vahel, jumalast mahajäetud ääremaal, elab kümmekond ohutut selli endises hullumajas. Eluga ollakse üldiselt väga rahul. Aegajalt viskab aga kopa ette ja siis põgenetakse. Põgenetakse oma sisemistesse kujutlustesse, mille vohav produktiivsus asendab külma, nälja ja metsas ulguvad hundid.

Issanda inglid
Nad jääkski sinna kui ei juhtuks midagi pöördumatut. Ühel tormisel ööl saadab ÜRO neile eksikombel hulgaliselt sõjaväelist varustust, riideid, relvi, toitu. Kohe haaratakse ka võim ja narkomaanist peaarstil jääb vaid üle pealt vaadata. Neil on nüüd kõike küllaga. Imelised abikastid ei saa iial tühjaks. Piiramatutes kogustes on neil aga hulle ideid. Meie kangelased on veendunud, et need olid issanda inglid, kes andsid käsu - liituge NATOGA.

Võimatu missioon on võimalik
Seal kus terve mõistus jänni jääb, leiab omapärase mõtlemisega inimene alati mingi suurepärase võimaluse end kehtestada. Siht silme ees, hakkab uus ja puhas maailmapilt ja kord jumet võtma. Püha Franciscus ja Che Guevara kahvataksid selle leidlikkuse ja ime ees.

Strasbourgi kellad
Katedraali kellad kumisevad. Kumiseb see, mis on seest tühi. Ka Polkovniku pea hakkab kumisema.


Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
tel: 6831 410, 56 676 369
[email protected]