Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub ooper “Üksik saar”

28.10.2004 15:30

Reedel, 29. oktoobril esietendub Nargen Opera, Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Draamateatri ühisprojekt, Joseph Haydni õukonnaooper "Üksik saar".

Dirigent Tõnu Kaljuste
Lavastaja Priit Pedajas
Solistid: Kädy Plaas, Helen Lokuta, Mati Turi, Uku Joller või Rainer Vilu

Dirigent Tõnu Kaljuste ooper "Üksik saar" pole kaasajastatud Joseph Haydni tõlgendus, vaid on taotluslikult ajastuhõnguline. Kaljuste sõnul elati Haydni kaasajal lihtsamate ja selgemate reeglite järgi ning selle aja inimesed olid teistsugused. Haydni muusika on tervislik andes mingit arusaamatut energiat. Ooper "Üksik saar" kajastab tollaseid reegleid, eetilisi tõekspidamisi, ettekujutust aust ja truudusest ja peaks peegeldama heatahtlikku, otsekui naiivsevõitu puhta meelega inimese maailmatunnetust.

Draamateatri suure saali orkestriauku on asetatud 21 muusikut Tallinna Kammerorkestrist. Muusika kostab saali üllatavalt selgesti, kõla on läbipaistvalt õhuline ning lendlev rütmiline helikude toetub barokiajal loodud vundamendile.
Ooper räägib lugu üksikule saarele sattunud väikesest seltskonnast. Mehed röövitakse ära, kuid naised arvavad nördinult, et nad lasksid jalga. Nii tervelt 13 aastat. Siis aga tuleb Õnnelik Lõpp ja sillerdav armastus voogab üle lava. Muusikateos kujutab olukorda, kus me elu tõsiasju mitte teades mõtleme oma peas igasuguseid tõest kaugeid mõtteid ja omamata infot, muutume naljakaks.

Nargen Opera ja Eesti Draamateatri vaheline koostöö jätkub aastal 2005 kahe uue Haydni ooperi lavastusega teatri suures saalis.

Etendused: 29. oktoobril kell 19.00 (reserveeritud) ja 30., 31. oktoobril kell 20.00 Eesti Draamateatris.


Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
Tel 6831 410
Fax 6831 401
GSM 56 676 369
[email protected]