Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub “Must komöödia”

28.03.2006 15:29

Teisipäeval, 28. märtsil esietendub Eesti Draamateatri suures saalis Peter Shafferi "Must komöödia".

Lavastaja Andrus Vaarik
Kunstnik Riina Degtjarenko
Tõlkija Hans Luik

"Musta komöödia" autor, inglise draamakirjanduse virtuoos sir Peter Shaffer pole eesti teatripublikule sugugi tundmatu suurus: "Amadeus", "Equus", "Leekrüübe" - tema tekstidest on nii Eesti Draamateatris kui teistel eesti teatrilavadel sündinud ridamisi õnnestunud lavastusi. Ka esietenduva "Musta komöödiaga" ei kohtu meie publik esimest korda - 1970. aasta novembris esietendus värske peanäitejuhi Voldemar Panso esmalavastusena Draamateatris "Must komöödia", kus tegi kaasa võrratu trupp: Raivo Trass, Maila Rästas Velda Otsus, Kaarel Karm, Meeli Sööt, Aksel Orav, Tõnu Aav jt.

1965. aastal Londonis Rahvusteatris esietendunud "Must komöödia" on Shafferi komöödiate seas üks mängitumaid ja armastatumaid. Imehea stiiliga äravahetamiskomöödia sündmused käivitab üks "välk selgest taevast"-mõõtu pöörang, mis kobamisi kulgevale loole lõpmatul hulgal koomikat ja narre situatsioone sisse süstib. Eesti Draamateatris mängivad selle hämaravõitu loo lahti Taavi Teplenkov, Anti Reinthal, Maria Avdjuško, Laine Mägi, Viire Valdma, Guido Kangur, Ain Lutsepp, Tõnu Oja, Raimo Pass.

Koostöös Eesti Muusika Päevadega sündis lavastusele ka originaalmuusika, mille kirjutas noorema põlve eesti helilooja Aare Kruusimäe. Helilooja enda sõnul tegi ta kiireid muusikalisi valikuid olukorras, kus aega nappis ja lähtuda tuli vahetutest emotsioonidest - svingist selle lõputute varieerimisvõimalustega kujunes hea tugi näidendit valdavale small talk'ile ja sellest sündivale tagarääkimisele. Lavastuse muusikas on ka mitmeid asja- ning päevakohaseid viiteid Mozartile ja biitlitele.


Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513