Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub “Metspart”

14.10.2007 16:54

Pühapäeval, 14. oktoobril kl 19 jõuab Eesti Draamateatri väikese saali lavale Henrik Ibseni "Metspart" Ingomar Vihmari lavastuses.

"Metspart", nagu kogu Ibseni looming, kuulub maailma dramaturgia kullafondi. Eesti teatris on varemgi korduvalt lavastatud seda traagilist lugu, kus vanema põlvkonna moraalituse ja alatuse eest maksavad järeltulijad saatuslikku hinda.

Gregers Werle püüab avada Hjalmar Ekdali silmi ta naise minevikutegude suhtes. Püüab enda meelest parimat - ausat ületunnistust ning järgnevat leppimist - ent saavutab Ekdali perekonna traagilise lõhenemise.
Selle tulemusel ning vääritimõistmiste tõttu satub Ekdalite teismeline tütar Hedvig valiku ette: ta on kaotanud oma isa armastuse ning talle näib, et ainus võimalus seda tagasi võita on tuua suur ohver. Tuleb ohverdada kõige kallim, ja selleks on pööningul elav metspart, millesse tüdruk on sügavalt kiindunud.

Gregers Werle osas astub üles Tõnu Oja, Hjalmar Ekdali rolli mängib Mait Malmsten, Hedvigit kehastab Kleer Maibaum (külalisena). Teistes osades: Merle Palmiste, Jaan Rekkor, Kersti Kreismann, Ivo Uukkivi, Tõnu Aav, Raimo Pass, Mari Lill, Ester Pajusoo.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513