Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub “Lumekuninganna”

12.11.2004 15:08

Pühapäeval, 14. novembril esietendub Eesti Draamateatri suures saalis Jevgeni Shvartsi "Lumekuninganna".  

Lavastaja Ivo Eensalu
Kunstnik Mare Raidma
Liikumine Marge Ehrenbusch
Helilooja Tõnu Naissoo

Osades: Merle Palmiste, Tõnu Oja, Harriet Toompere,
Ott Sepp (külalisena), Ester Pajusoo, Viire Valdma, Ivo Uukkivi, Elina Reinold, Taavi Teplenkov, Kleer Maibaum, Ain Lutsepp, Maria Klenskaja, Pille Lukin, Jaanus Orgulas, Tõnu Mikiver

Kõik tänased lapsevanemad mäletavad ETVs 1986. aastal esilinastunud Ivo Eensalu telelavastust "Lumekuninganna". Eriti on jäänud "kummitama" selle laulud ja Ülle Kaljuste jäiselt kaunis jääriigi valitsejanna kuju.
Eesti Draamateatri "Lumekuninganna" uuslavastus on nostalgiline - see toob lavale mälestusi legendaarsest teletükist, kuid ka midagi päris uut. Lavastaja on sama ja veidi kohandatud kujul kõlab taas Tõnu Naissoo muusika Ott Arderi laulusõnadele. Tantsud, tegelaskujud ja Mare Raidma muinasjutuline lavakujundus on aga hoopis uued. Lumekuninganna rollis on jäiselt kaunis Merle Palmiste, Gerdat mängib Harriet Toompere ning Kajd külalisena Ott Sepp.

Kui aga sukelduda veelgi sügavamale "Lumekuninganna" ajalukku, siis selgub, et lavalugu esietendus esmakordselt Draamateatris 31. detsembril aastal 1959. Lumekuningannaks oli tookord Inna Taarna, Kajks Salme Reek, Gerdaks tänase tüki vanaema Ester Pajusoo ning väikeseks röövlitüdrukuks Ita Ever.

Pärast "Lumekuninganna" esietendust avatakse Eesti Draamateatri fuajees ja maalisaali ees järjekordne Eesti Kunstnike Liiduga koostöös sündinud teatrigalerii projekti näitus. Selleks on "Lumekuninganna" raamatu illustraatori Evi Tihemetsa personaalnäitus Hingedeaja ja inglite teemadel.

Kui Gerda pärast kirevaid seiklusi printsi ja printsessi, kuninga, nõuniku ning röövlitega lumekuninganna riiki Kaj juurde jõuab, on kodus juba kevad. Taevas on selge ja puhas, lehed puudel on puhkenud ning pääsukesed ehitavad pesi. Kaj istub aga lumemaa troonil ja mängib mõistuse jäist mängu. Külmariigi valitsejanna on talle lubanud, et kui ta paneb jäätükikestest kokku sõna "igavik", siis saab ta kingiks kogu maailma ja paari uiske pealekauba. Kaj on unustanud kõik muu - teised lapsed ja täiskasvanud, nutmise ja naermise. Kas keegi teab, kuidas saaks Kaj taas koju? Mis sulataks üles poisi jäise südame? Mis võidaks imekauni lumekuninganna võluväe?


Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
6831 410, 56 676 369
[email protected]