Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub "Kolm korda üle õla"

06.12.2002 00:00

Homme, 7. detsembril kell 19.00 esietendub Eesti Draamateatri jõulu-uusaasta erilavastus "Kolm korda üle õla". Tegemist on lustliku ja vaimuka improvisatsiooniga teemal "Kalender. Aasta 2002."

Milline ta oli, see lõppev aasta? Mis meiega juhtus? Mis meid liigutas ja puudutas, haaras ja ärritas, vihastas ja rõõmustas, tuska tegi ja naerma pani? Oli palju rõõmustavat, aga ka kurvastavat. Oli nii naljakat ja lõbusat kui ka rumalat ja totrat. Seega tuleb kolm korda üle õla sülitada, et enam nii ei läheks.

Jõululavastuse aluseks kasutatakse kunagise ülipopulaarse "Postimehe kalendri" ülesehitust. Lavale tulevad värvikad tegelased teatri erinevatest lavastustest - "Eesti matus", "Kui me Moonsundi Vasseliga...".

"Kolm korda üle õla" valmib koostöös Eesti Televisiooniga, lavastuses kasutatakse ETV unikaalseid arhiivimaterjale. Pildivihjeid Eesti Draamateatri jõuluetendusest saab näha tänavuses ETV vana-aasta-õhtu meelelahutusprogrammis.
Jõulu-eri toovad lavale Priit Pedajas ja Ain Prosa.
Improvisatsioonis osalevad: Ita Ever, Ester Pajusoo, Tõnu Kark, Lembit Ulfsak, Kersti Kreismann, Merle Palmiste, Aleksander Eelmaa. Laulavad teatri noored näitlejad Taavi Teplenkov, Anti Reinthal, Jan Uuspõld ja Ardo Ran Varres.