Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub karjääridraama

02.10.2005 15:29

Pühapäeval 2. oktoobril jõuab Draamateatri väikeses saalis lavale saksa noorema põlve draamakirjaniku Roland Schimmelpfennigi näidend "Push up", mis räägib Karjäärist.

Igaüks tahaks oma riidekappi eksklusiivset ja laitmatult istuvat kostüümi või ülikonda. Igaüks tahaks ju magusat töökohta Delhis. Kõiki huvitab seks, mingilgi määral. Kõik vajavad armastust. Mida teha? Tuleb pushida! Tuleb end vahendeid valimata tipu poole närida, tuleb alla suruda hirm läbikukkumise ja eemaletõugatuse ees ja pidada veretut sõda kõigi konkurentidega. Igal hommikul on aga üha raskem end ületada, tagant piitsutada, mobiliseerida uueks võitluseks, sest kodus ootab ees vaikus, kõle impersonaalne seks, võõrandumine. "Push up" avab vaatajale moodsa ärielu intiimseid varjukülgi iroonilisel moel.

Roland Schimmelpfenning on sajandivahetusel saksa näitekirjandusse jõudnud noore plejaadi hulgas enim keelepiire ületanud ja maailmas lavadele jõudnud autor. "Push up" esietendus esmakordselt novembris 2001 Berliini Schaubühnes, juba aasta pärast Londoni Royal Court Theatre's ning sealt edasi kulutulena üle maailma. Kõrvuti Draamateatri uuslavastusega on "Push up" näiteks ka Soome Rahvusteatri mängukavas.

Karjääridraama lavastaja on Ain Prosa, kunstnik Kersti Varrak, tõlkija Kalle Hein.
Osades: Tõnu Mikiver, Külli Reinumägi, Harriet Toompere, Raimo Pass, Merle Palmiste, Tiit Sukk, Martin Veinmann, Viire Valdma.

NB! 8. oktoobril kell 21.00 pärast etendust arutame koos karjääriekspertidega läbi etenduse ja Eesti praeguse tegelikkuse paralleelid ja kokkupuutepunktid. 2., 7. ja 8. oktoobri "Push up'i" etenduse piletiga on sissepääs arutelule vaba. 

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513