Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub inglise must komöödia

21.04.2005 12:20

Laupäeval, 23. aprillil jõuab Eesti Draamateatri suure saali lavale inglise näitekirjaniku Paul Lucase "Juhus on pime" ("The Dice House").

Inglise keelest on tõlkinud Hannes Villemson
Lavastaja Hendrik Toompere JR
Kunstnik Riina Degtjarenko

Osades: Hendrik Toompere JR, Raimo Pass, Tõnu Oja, Sulev Teppart, Elina Reinold, Martin Veinmann, Merle Palmiste, Tõnu Aav

Laskem täringul otsustada kõik meie valikud! Milleks end piirata, milleks klammerduda eluks ajaks üheainsa isiksuse raamidesse ja sellisena veel viletsat, murerohket elu elada. Miks mitte võtta endale vabadus muutuda hetkega kellekski teiseks? Nii nagu täringuvise parasjagu määrab, peaasi on nautida elu võimalusterohkust - see on psühhiaater dr Ratneri täringuteraapia. Tema raviasutuses, üksildases inglise maamajas, on nii patsientide kui doktori enese elu täielikult juhuse meelevalda antud.
Ideaalne farsiolukord on aga püsti pandud siis, kui teine (mitte vähem kummaline) psühhiaater dr Drabble - täringuteraapia veendunud vastane - saab teada, et värskeim patsient ses raviasutuses on ... tema enda naine. Minnakse naist röövima- ja kõik läheb absoluutselt hiilgavalt, naljakalt, ropult viltu.

Näidendit "Juhus on pime"(2001) on sageli kõrvutatud ka montypythonliku inglise komöödiaga: kuutõbiselt jabur süzee, peen naer - kokku absurdne ja väga naljakas.
Paul Lucas on kõrgelt hinnatud noorema põlve inglise näitekirjanik, näidendi aluseks on Luke Rhineharti kultusromaan "The Dice Man" (1971). Anarhistlik raamat on taas populaarne, seda on korduvalt dramatiseeritud lava, televisiooni ja isegi balleti tarbeks. Lucase näidend on nende hulgas edukaim: tark, salvav ja väga pentsik must komöödia.


Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
545 32 333
kristiina@draamateater.ee