Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris esietendub Ibseni "Kummitused"

06.02.2003 00:00

Laupäeval, 8. veebruaril saab Rootsi külalislavastaja Hilda Hellwigi käe all lavaküpseks Henrik Ibseni "Kummitused".
Näidendi on tõlkinud Henrik Sepamaa. Lavastuse kunstnik on Karin Lind Rootsist, kostüümid on loonud Ann Lumiste.

Osades: Maria Avdjushko, Laine Mägi või Kersti Kreismann, Jan Uuspõld, Ain Lutsepp, Priit Pedajas, Ester Pajusoo, Mailen Kurs või Kairi Kivirähk või Keili-Kaisa Eistre.

"Kummitused" on üllatusi täis, aus, terav ja sotsiaalselt närvi näriv peidetud suhete lugu. Iga lause taga on kaks varjatut, iga eluloo taga tumedam varjupool.
Rootsi külalislavastaja Hilda Hellwigi Ibseni skandaalse näidendi tõlgendus avab maailmakuulsa näitekirjaniku destruktiivse ja deemonliku külje. Rambivalgusesse tuuakse ohtlikud tunded ja suhted.

Maailmakuulsa draamakirjaniku Henrik Ibseni "Kummitused" on 1881. aastal Roomas kirjutatud realistlikus stiilis näidend, mida saatsid kirjastamisest peale edu ja skandaalid. Ibseni sõnum on valus ka kaasajas ? tema tekstide ühiskonnakriitilisus, eksistentsiaalsete teemade jõud ja alltekste avavad sümbolid ei tuhmu, ei kaota kargust.

Hilda Hellwigi on Rootsis nimetatud postmodernismi Jean d?Arciks ja nais-Bergmaniks, tema lavastusi iseloomustatakse sõnadega ? tundlik, intelligentne, julge.
Hellwig on kaasmaalaste arvates "üllatusi täis lavastaja" ? tema käekiri ehmatab uudse stiili ja esteetikaga. Ta on lavastanud nii Rootsis, Norras, Soomes, Ungaris kui ka mujal ning on oma tegevuse eest ka heldelt tunnustust saanud.
Hellwig on olnud õppejõud Stockholmi Draamainstituudis ja Helsingi ning Oslo teatrikõrgkoolides.

Lisainfo:

Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
Tel 6831 410
GSM 056 676 369
[email protected]