Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris avatakse Valev Seina maalinäitus “Ühiskülastus”

06.09.2017 12:17

Valev Sein "Ühiskülastus"
Täna, 6. septembril kl 16 avatakse Eesti Draamateatri parketisaalis läbi teatri kolme korruse jalutussaalide ulatuv Valev Seina maalinäitus "Ühiskülastus".

Mida ühiskülastus endast kujutab? Kunstnik Valve Sein: "Teoste puhul on tegemist minu mõttekaaslastega, kes ei pruugi alati kõigega nõus olla, mida ma tahan, aga tavaliselt me riidu ka ei lähe. Räägime läbi, arutame. Käesolev näitus on mõttekaaslaste ühiskülastus. Mõned jäid koju maha, lärmi oli kõvasti nende poolt, kes kaasa ei saanud. Ikkagi isiksused. Kuid ehk mõni teine kord."


Valev Sein (s 1964) on lõpetanud ERKI maali ja monumentaalmaali erialal. Ta on tegutsenud vabakutselise kunstnikuna, olnud 1992–2007 Tallinna Ülikooli kunstiosakonna kompositsiooniõppejõud, 2007. aastast tänaseni OÜ Ideeklaas kunstnik ja omanik.

Valev Sein on Eesti Kunstnike Liidu liige 1992. aastast, kunstimaastikul tegutseb ta juba aastast 1987. ERKI maalitudengina esines ta nii erinevatel noortenäitustel, eesti kunsti ülevaatenäitustel kui ka RÜHM T koosseisus. Isikunäitustega on ta 1994. aastast tänini korraldanud mitmel pool Eestis. Tema teoseid on Eesti Kunstimuuseumi, SEB Panga, Eesti Kunstiakadeemia kollektsioonides, samuti erakogud Eestis, Soomes, Rootsis, Prantsusmaal, Liechtensteinis, Saksamaal, USA-s.