Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatris avatakse Maimu Vannasele pühendatud näitus

11.09.2014 14:53

Reedel, 12. septembril kell 16, teatri 95. hooaja künnisel, avatakse Eesti Draamateatri jalutussaalides Maimu Vannase 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus, kus teatrikülastajate ette tuuakse kunstniku kujundatud lavastuste ja filmide dekoratsiooni- ning kostüümikavandid kui ka esmakordselt tema rikkalik ja mitmekülgne maalilooming.

Maimu Vannas osales 67 lavamaailma loomisel nii Tallinna Riiklikus Draamateatris, Riiklikus Vene Teatris kui ka Vanalinnastuudios. Vannase lavakujundusi iseloomustavaks märksõnaks on elegantne väljapeetus, täpne ja peen detailitunnetus – tema loodud lavamaailmad pakkusid näitlejatele funktsionaalset tuge ja raamistust ning inspireerivat ja mugavat mänguruumi.

Maimu Rahel Vannas (neiupõlves Epler, 20.09.1914–24.10.1998) sündis Tartus koolmeistri perekonnas. 1940. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna cum laude diplomitööga maksundusõigusest. 1944.–1951. õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunstiinstituudis (hilisem ERKI) Johannes Greenbergi juhendamisel maalikunsti, millele lisandusid eksternina sooritatud eriala eksamid teatridekoratsiooni erialal.

Näitusel eksponeeritavad teosed pärinevad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist ning Maarja Vannase ja Jüri Järvet juniori erakogudest. Näituse koostasid ja kujundasid Kustav-Agu Püüman, Maret Kukkur ning Maarja Vannas.

Näitus valmis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Tallinna Graafikatriennaali, Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Lavastuskunstnike Liidu, Eesti Draamateatri, Eesti Kultuurkapitali ja Kerttu Männiste koostöös.

Näitus Draamateatris jääb avatuks 13. oktoobrini 2014.