Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri teatriuurimuste võistlus gümnaasiuminoortele

02.06.2022 15:50

Eesti Draamateater ja Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetool kutsuvad gümnaasiumiõpilasi osalema teatriteemaliste uurimistööde võistlusel!

Teater on küll kaduv kunst, kuid jätab siiski oma nähtamatuid ja nähtavaid jälgi kogukonda, kultuuripilti, ühiskonda tervikuna. Võistluse korraldajaid huvitab, milliseid teatrijälgi on märganud ja uurida võtnud noored teatrihuvilised – soovitakse esile tõsta häid leide ja tunnustada süvenejaid!

Tööde saatmise tähtaeg on 13. juuni 2022.

Osalemise tingimused:

→ Õpilasuurimus on valminud gümnaasiumiastmes ning kaitstud 2021/2022. õppeaastal.
→ Uurimuse teema on seotud teatrimaailmaga. Käsitlemiseks võib olla valitud ükskõik milline aspekt teatrikunstist. Sealjuures ei ole žanripiiranguid (võib olla nii sõna-, muusika-, tantsu- kui nukuteatrist) ega ajalisi piire (võib käsitleda nii teatriajalugu kui kaasaega). Sobivaid teemasid on palju – lähtepunktiks võib olla konkreetne teatriorganisatsioon, loominguline isik, teatrikriitika, publik, mõni teatrialane nähtus, teatri ja ühiskonna suhted jpm.
→ Vormistuses võib järgida nõudeid, mida on esitatud koolis, kus töö on kaitstud.
→ Tööd palutakse saata elektrooniliselt PDF-formaadis aadressil [email protected]. E-kirja palutakse lisada ka uurimuse koostaja ning juhendaja(te) kontaktandmed.

Teatriuurimuste võistluse žüriis on Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetooli ja Draamateatri esindajad. Lugemisel hinnatakse teema põhjendatust, töö eesmärkide ja uurimisülesannete sisukat täitmist, analüüsioskust ning korrektset vormistust.

Võistluse tulemused kuulutatakse välja septembris võistluse lõpuüritusel. Parimaid teatriuurijaid ning nende juhendajaid tunnustatakse auhindadega!

Kontakt: Kairi Kruus, kirjandustoa toimetaja, [email protected]