Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri suvehooaeg

30.05.2007 12:17

Homme, 30. mail avab Eesti Draamateater oma suvehooaja Priit Pedajase lavastatud Brian Frieli "Kodukoha" etendustega Keila-Joa mõisas. Viimast suve mängukavas olevat "Kodukohta" on publikul võimalik näha mai viimastel päevadel ning läbi juuni- ja juulikuu. Eelmise suvega võrreldes on "Kodukoha" koosseisus üks muudatus, lapsepuhkusele jäänud Harriet Toompere kõrval astub lavastuse keskses Margaret O'Donneli rolli üles ka Kersti Heinloo, kes sügisest liitub Eesti Draamateatri trupiga.

28. juunist alustab Viinistul oma viimast mängutsüklit Andrus Kivirähki "Syrrealistid" Hendrik Toompere jr-i lavastuses. "Syrrealiste" on võimalik vaadata juunikuu viimastel päevadel ja juulikuus, kokku vaid 10 korral.

Suvehooaja lõpetuseks esietendub 1. augustil Eesti Teatriliidu maja alumises saalis Jim Ashilevi "Portselansuits", mille draamateatri noor näitleja Lauri Lagle teeb oma debüütlavastusena EMTA Lavakunstikooli ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejaüliõpilastega.

Suvi läbi kestab Eesti Draamateatri teatrimaja remont, mille käigus vahetatakse välja hoone katus, renoveeritakse kõik välisfassaadid ning uuendatakse majaümbruse sillutis. Hoone saab ka efektse välisvalgustuse. Remonditööd lõpevad septembri viimasteks päevadeks, mil draamateater plaanib pidulikult avada maja uue välisilme ja hooaja.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513