Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri majakunstnik Laura Pählapuu pildistas üles teatri loomingulise trupi

19.11.2020 15:06

Reedel, 20. novembril 2020 kl 15.15 avatakse Draamateatri parketisaalis Laura Pählapuu näitus "Trupp", lavastuslikele fotodele on jäädvustatud Eesti Draamateatri loominguline trupp.

Teater on liivale kirjutatud kunst. Hetked, mis sööbivad hinge, kuid neid kinni hoida ei saa. Nii on kõige hinnalisega siin elus. Neid hinnalisi hetki on Eesti Draamateatris kogunenud juba saja aasta jagu. Sada aastat on näitlejad astunud lavale ja kadunud etenduse lõppedes eesriide taha, jättes endast maha elamusi ja emotsioone. 

Draamateatrit on iseloomustatud kui näitleja-teatrit. See on teater, mille ilme on loonud tugevad näitlejaanded.Sellel näitusel on näitlejate näod. Mitte päris sellised nagu laval ja ka mitte sellised nagu päris elus. Need on hetked, mis sündisid mängust koos kunstnik Laura Pählapuuga teatri koridorides, garderoobides ja lavatagustes ruumides.

Kunstnik on lavastuslikult edasi andnud publiku eest varjatuks jäävaid maagilisi momente, paljastamata siiski saladust, mis on igiomane teatrile ja mida paljastada polegi võimalik. See saladus on näitleja. Tema nägu ja hääl.
 
Need näod on trupp teatri saja esimesel hooajal. Just nende nägu on Draamateater täna.