Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri Link pühendatud Jaan Kruusvalli sünniaastapäevale

01.12.2015 15:44

LINK. Jaan Kruusvall
7. detsembril möödub 75 aastat Jaan Kruusvalli sünnist (1940-2012).

Napisõnaline ja karge, varjatut puudutav ja hingeminev – nõnda on kirjeldatud tema stiili ja loomingut. Terve põlvkond eestlasi koges seda puudutust, kui 1983. aastal jõudis Mikk Mikiveri lavastuses Eesti Draamateatris vaatajate ette „Pilvede värvid“: see oli võimas truuduse ja kodumaaarmastuse sõnum juba enne taasvabanemise aastaid. 1987 lavastas Mikiver „Vaikuse vallamaja“, see kruusvallilikult ühekorraga lihtne ja mõistatuslik pealkiri tähistas lugu ausaks jäämise ja inimlikkuse võimalikkusest ka kõige keerulisematel aegadel.

Kruusvalli kohta on kirjutatud, et tema sõna on pihtimuslik sõna, ta lause on oma lihtsuses sügav ja puhas nagu allikas. Kirjaniku 75. sünniaastapäeval meenutame teda ja tema teoseid.
Mitmehäälse õhtu juhatab sisse kirjandusteadlase Toomas Haugi pilk Kruusvalli loomingule. 

Erinevad hääled – kirjaniku teostest, helisalvestustest, lavastustes mänginud näitlejate mälestused – meenutavad lavastusi ja nende sünnilugusid. Kruusvalli õhtul astuvad üles katkenditega näidenditest või jagavad oma mälestusi: Aleksander Eelmaa, Maria Klenskaja, Mari Lill, Margus Kasterpalu, Hans Kaldoja, Garmen Tabor, Carmen Mikiver, Tõnu Oja, Pääru Oja, Margus Mikomägi. Olete oodatud kuulama. 

Link "Hääled. Jaan Kruusvall 75" toimub Eesti Draamateatri maalisaalis 8. detsembril algusega kell 19.00. Pilet 1€.