Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri Lingil on arutluse all depressioon ja sellest tervenemine

15.10.2014 16:06

Eesti Draamateater ja Tallinna Linnateater annavad teada:

Varesele valuLaupäeval, 18. oktoobril kl 19 on hooaja esimese Lingi keskmes Maalisaalis Mari-Liis Lille ja Paavo Piigi lavastused "Varesele valu..." (Eesti Draamateater) ja "Harakale haigus..." (Tallinna Linnateater).

Kuigi lavastuste aluseks on lavastajate intervjuud reaalsete inimestega, on laval oma lugusid rääkimas anonüümsed, tinglike nimedega tegelased, sest Eesti on ju nii väike. Lingil jagavad oma näo ja nime alt depressiooni-kogemusi MTÜ Kodaniku Hääl üks eestvedajatest Brit Kerbo, meigikunstnik Katrin Sangla ja poliitik Igor Gräzin. Vestlust juhivad lavastuste autorid ja lavastajad Mari-Liis Lill ning Paavo Piik.

Lingil esitletakse ka näidendiraamatut „Varesele valu, harakale haigus...“, mis on sarja 22. väljaanne. Raamatusse on lisatud viis lavastustest välja jäänud lugu, mis avavad teemat uute nurkade alt. Neid lugusid aitavad Lingil ellu äratada näitlejad Katariina Ratasepp (VAT Teater) ja Jim Ashilevi (Von Krahli Teater).

Pilet Lingile maksab 1 €, kuulama-küsima on oodatud nii need, kes on lavastusi näinud kui ka need, kes neid veel näinud ei ole.

Lisainfo:
Kairi Kruus
ED kirjandustoa toimetaja
[email protected]

Fotol stseen lavastusest “Varesele valu...” (autor Siim Vahur)