Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri lavastus “Millest tekivad triibud?” käis ringreisil Belgias ja Hollandis

28.03.2022 16:15

Eesti Draamateatri lavastusest "Millest tekivad triibud?" sai reedel, 25. märtsil 2022 osa Brüsseli publik. Laupäeval, 26. märtsil õhtul anti etendus kogu maailmast Amsterdami kogunenud eesti keele õpetajatele.

Urmas Vadi autorilavastuse "Millest tekivad triibud?" sünnipaigaks ja kodusaaliks on Eduard Vilde majamuuseum Kadriorus, klassiku korteri ajaloolisi seinu võõrusetendustele kaasa võtta muidugi ei õnnestunud, seetõttu tuleb miljöö tekitamise ülesanne uutes mängupaikades ära täita päevi näinud talutööriistadel, mis raamivad ja ilmestavad koduski Vilde teoste tegelaste ning kirjaniku enda lavalisi käike. 

Autor ja lavastaja Urmas Vadi: "Meie kõige suurem küsimus oli muidugi see, kuidas me saame oma lavastuse uude lavaruumi üle kanda muuseumist blackboxi lavale? Aga see Brüsseli saal oli meeldivalt väike ja intiimne ja kõik toimis kenasti. Täna Amsterdamis on meil hoopis suurem saal ja vaatame, kuidas me siin hakkama saame, aga kui saame, siis järgmiseks teeme staadionikontserdi! Isiklikult teeb heameelt, et kõik need lavakujunduse vanad vikatid-hangud-rehad-potid-lüpsikud ja lehma pealuu on saanud kah nüüd Brüsselit ja Amsterdami näha. Nagu Vilde tundis end siinkandis väga hästi, nii ka meie."

Lavastuse ringreis saab teoks Kultuurkapitali toel.