Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri jalutussaalides avati Evi Tihematsa graafika ja kollaažide näitus

18.01.2013 17:45

Panso kollaaž17. jaanuaril avati Eesti Draamateatri 2. ja 4. korruse publikuruumides väljapanek Evi Tihemetsa graafilisi töid ning spetsiaalselt Draamateatri näituse tarbeks valmistatud kollaaže ühisnimega "Öine maskiball".

2. korruse jalutussaalis välja pandud kollaažid pakuvad publikule toreda äraarvamismängu, kus igalt teoselt võib maski alla peidetud portreelt ära tunda ühe Draamateatriga seotud näitleja või lavastaja. Portreed on kunstnik küllalt juhuslikult välja valinud teatri fotoarhiivist silma hakanud ülesvõtete hulgast, unustamata siiski neid teatraale, kellega ta ise on kokku puutunud: Voldemar Panso, Ilmar Tammur, Mikk Mikiver. Kollaažide alusmaterjalina on kasutatud varasemaid graafilisi töid, mis trükitud õhukesele jaapani paberile.
Näituse teise osa moodustab varasema graafika väljapanek 2. korruse puhvetis ja 4. korrusel Maalisaali esisel.
Näituse kolmandaks osaks on aga väike valik Evi Tihemetsa tütre Epp Viirese kahe viimase aasta maastikumaalidest, mis üleval teatri garderoobikorrusel.

Evi Tihemets lõpetas 1958. aastal ERKI raamatugraafikuna ning on seejärel töötanud vabakutselise kunstnikuna. Tema pikk loominguline tegevus on pälvinud tähelepanu ja tunnustust nii kodumaal kui võõrsil. Ta on viljelenud väga erinevaid tehnikaid, eelkõige värvilist litograafiat, pehmelakki ja teisi sügavtrükitehnikaid, segatehnikaid. Ta on loonud nii pisigraafikat, portreesid kui ka monumentaalseid suurvorme, illustreerinud raamatuid, kujutanud nii loodust kui ka tööstusmaastikke. Teda on autasustatud Eesti vanima ning auväärseima kunstipreemia Kristjan Raua nimelise preemiaga (1992) ning maineka graafikaauhinna, Wiiralti auhinnaga (2011). Eesti Kunstnike Liidu liige on Evi Tihemets 1959. aastast, auliige 2002. aastast. Möödunud aastal tähistati tema 80. sünnipäeva üle kogu Eesti.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
520 2513

Foto: Evi Tihemetsa kollaaž Draamateatri näituselt