Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateatri “Antigone” esietendub KUMUs

25.02.2007 15:32

Pühapäeval, 25. veebruaril kl 19.00 esietendub KUMU auditooriumis Mai Murdmaa lavastatud "Antigone".

Tekstidega tantsulavastus põhineb prantsuse kirjaniku Jean Anouilh` samanimelisel näidendil, tegevust saadavad Sophoklese koorid.

Mai Murdmaa: "Anouilh` näidend on väga intellektuaalne. Tanstulavastus sirutub alati reaalsusest välja, ta on pateetiline ja seetõttu ka antiikdraamale lähedane. Lisasin Sophoklese koorid, et tõsta see lugu olustikust kõrgemale, anda üldistus. Stiililine süntees selles lavastuses on mitmetasandiline: kasutatud on Anouilh` ja Sophoklese tekste, seotud draama ja tants, mõistuslikkus ja plastika. Ka muusikas kasutame antiigi kõlavärve ja temaatilist materjali, liikumises vanakreeka traditsiooni."

Antiiktragöödiad käsitlevad inimeksistentsi põhiväärtusi, antud juhul kannab Antigone kuju ideed kompromissitusest ja absoluudist, mida elu paraku ei paku. Talle on vastandatud kuningas Kreon, kes on omaks võtnud valitseja rolli kogu vastuolulisusega ja väljapääsmatusega. Saatus, mis on alati määrav kreeka tragöödias, toob kõigile huku.

Libreto, lavastus, koreograafia, lavakujundus: Mai-Ester Murdmaa
Lavastaja assistent: Martin Veinmann
Osades: Eve Andre, Rein Oja, Dmitri Hartšenko, Ingrid Iter, Jane Raidma, Markus Tipner, Martin Veinmann, Tõnu Oja, Tõnu Aav

Koor: EMTA lavakunstikooli I kursuse tudengid

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513