Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateater ootab koolinoorte arvustusi

09.03.2022 16:22

Teatrikuu toob kaasa Eesti Draamateatri traditsioonilise arvustuste võistluse gümnaasiumiõpilastele! Teatripäevani 27. märtsil 2022 ootame arvustusi sel hooajal nähtud lavastus(t)e kohta. Kuni 26. märtsini kehtib noore arvustaja soodustus ja lisaks on võimalus osa võtta ühisest kirjutamisest. 

Milliseid mõtteid tekitas "Mefisto" või "Samad sõnad, teine viis"? Kuidas kõnetas "Linnade põletamine" või "Kuritöö ja karistus"? Vabas vormis teatriarvustuses võib käsitleda ükskõik millist sel hooajal repertuaaris olevat lavastust. Keskenduda võib ühe lavastuse analüüsimisele, aga oodatud on ka näiteks mõne rolli lähivaatlus, ühe lavastaja erinevate lavastuste võrdlus, sarnaste teemade analüüsimine mitmes lavastuses vmt. 

→ 26. märtsini on võistlusest osavõtjale pilet poole hinnaga! Sooduspiletit saab kasutada ühe lavastuse vaatamiseks etendustel, millele on veel vabu kohti. Koha broneerimiseks palume mängukavast välja valida sobiv etendus ja kirjutada [email protected].

→  21. märtsil kl 18-21, 22. märtsil kl 18-21 ja 26. märtsil kl 10-13 kirjutame koos! Vahel on üksi kirjutamiseks ja keskendumiseks raske aega võtta. Teistega koos ja teistest inspireerudes on ehk lihtsam mõtteid koondada ja puhta lehe hirmust üle saada. Võistlusel osalejatel on sel aastal võimalus osa võtta ühiskirjutamistest. Ühiselt kirjutamise käigus kirjutab igaüks oma arvustust just sellest lavastusest, mida ta näinud on. Teeme kirjutamisharjutusi ja mõtete ärgitamiseks vahetame teatrimuljeid, nii et sessiooni lõpuks on osalejatel vähemalt üks korralik arvustuse mustand kui mitte vaid viimast lihvi vajav puhtand. Kirjutamist juhendab Kairi Kruus, Draamateatri kirjandustoa toimetaja. Ühiskirjutamisest osavõtmiseks palume täita registreerimislehe→ 

→ Arvustuse saatmise tähtaeg on teatripäev, 27. märts 2022. Tekstid võib saata nii teksti- kui pdf-failina või Google Drive-i lingina aadressile [email protected] (lisada nimi, vanus, kool ja klass, juhendaja nimi). Võistlusele arvustuse saatmise eeltingimuseks ei ole ühiskirjutamisest osavõtmine, samuti võib kirjutada etendustest, mis on nähtud enne märtsikuud.

Parimaid kirjutajaid premeerime rohke teatriga – auhinnaks on suur hulk teatrikutseid järgmiseks hooajaks! Parimad arutlused ja arvustused avaldame teatri kodulehel ja/või teatri ajalehes. Võistluse žüriis on Draamateatri trupi liikmed ja kirjandustoa töötajad. Žüriil on eriti hea meel lugeda heas keeles ja läbimõeldud ülesehitusega arutlusi, mis avavad lavastuse eri aspekte isikupärasel moel. Kirjutamisnippe arvustuse kirjutamiseks leiab siit →