Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateater korraldas remondieelse ringkäigu “Mälestuste teatrimaja”

17.04.2003 12:38

Täna, 17.aprillil näitasid teatrijuht Priit Pedajas ning remondiprojekti juht Toomas Viik pressile viimast korda enne põhjalikke renoveerimistöid Eesti Draamateatri tuttavlikku palet.
Juunikuus algab teatris remont, mille teostamiseks on planeeritud ligikaudu 6 kuud. Eeldatavalt ligi 80 miljonit krooni maksev renoveerimisprojekt on planeeritud 2 etappi - esimene peaks valmima 2003.aasta lõpuks ning teine on kavas ette võtta 2006.aastal.
Veel täna oli võimalus heita pilk Eesti vanimale kasutuses olnud pöördlavale selle kohal kõrguvatelt stangedelt ning pääseda mööda kitsaid keerdtreppe ca 25 meetri kõrgusel asuvale Draamateatri nöörpööningule.
Suurimate muudatustena kuulub väljavahetamisele kogu Suure Lava torni sisu ning alates 1948.aastast kasutusel olnud pöördlava asendatakse uuega. Samuti kolitakse praegune maalrisaal Lasnamäel asuvasse töökodadekompleksi ning vabaks jäävast ruumist saab nn eksperimentaalsaal, mis hakkab ühtlasi täitma kaua igatsetud spetsiaalse proovisaali funktsiooni. Jäädavalt loobutakse ligi 8 tonni kaaluvast ajaloolisest raudeesriidest, mis omal ajal tuleohutuse pärast lava kohal rippus.
Publikupoolel uuendatakse garderoobi ja fuajeede sisekujundus ning renoveeritakse saal. Et võimaldada eakamatele inimestele ja invaliididele paremat ligipääsu garderoobist rõdudele ning väikesesse saali, on teatrimaja projekti lisatud ka lift.  
Draamateatri hooaeg ei katke remondi tõttu siiski täielikult - suvel mängitakse erinevates esinemispaikades üle Eesti ning alates oktoobrikuust antakse etendusi Salme Kultuurikeskuse saalis. Detsembris loodab Draamateater juba oma uuenenud hoones taas täies mahus programmiga alustada.
Maikuus näeb Draamateatrit veel oma saalides mängimas: 6.-24.maini on suures saalis kavas spetsiaalselt selleks lavastuseks ehitatud publikupoodiumiga "Mao tee kalju peal" ja väikeses saalis mängitakse paralleelselt ühe nädala jooskul ööprojektina "Inishmore’i leitnanti".
8.-30. maini on Draamteater ringreisil mööda Eestit lavastusega "Õhtusöök sõpradega" ning juunis saavad eestlased taas endale silma vaadata erinevatel Eesti vabaõhulavadel publikuni jõudvas "Eesti matuses".

Mari Kolle
Teatriliidu Teabekeskus