Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateater avab hooaja kahe esietendusega

08.10.2004 11:00

Täna, 8. oktoobril avab Eesti Draamateater oma 85. hooaja. Seekord suure paugu ja kinoga. Kell kolm on maja uksed taas teatripublikule valla! Teatris hakataksegi näitama tõelist kino ehk tulevane uuslavastuste rida on üles võetud tselluloidlindile "Coming soon"- võtmes ning juugendmaja atmosfäär on totaalselt muutunud - sellest on saanud filmiplakatite ja punase vaibaga kinoteater! Kõik võivad uudistama tulla!

Kes tulevad, neil on võimalus osta soodushinnaga kõiki müügis olevaid pileteid ning avada koos kunstnike ja näitleja-fotograafidega näitusi. Nimelt, on seina riputatud kahe draamalase fotod - Taavi Teplenkov esineb oma väljapanekuga teatri keldrikorruse baaris ja garderoobiruumides ning Harriet Toompere päris uues kohas - uue maalisaali ees paekiviseinal. Fuajee ja teise korruse puhveti on enda alla võtnud Andres Toltsi 55. sünnipäeva näitus "9 maali". See on esimene Draamateatri ja Kunstnike Liidu ühisprojekti "Teatrigalerii" väljapanek. Kokku on lepitud kunstnike isikunäituste korraldamises, mis haakuvad aastaringselt esietenduste teemadega.

Õhtul on kavas anda topeltpauk. Teater avab oma uue saali - maalisaali Andrus Kivirähki kirjutatud ja lavastatud tükiga "Aabitsa kukk", milles ainuosa Tõnu Ojal. Kell kaheksa õhtul esietendub Tiit Ojasoo tänapäevane Shakespeare'i tõlgendus "Julia", mis raputab sisuliselt, kuid rokib ka vormiliselt, sest lavastust saadab live´is ansambel "Leningrad´i" sõnu võru murdes esitav pungi, roki, polka, Ska - stiile segav bänd.

8. oktoobri uuslavastused:

Suures saalis:

"Julia"

William Shakespeare'i sõnadel

Lavastaja Tiit Ojasoo
Kunstnik Ene-Liis Semper
Liikumine Jüri Nael
Muusikaline juht Ardo Ran Varres

Osades: Mait Malmsten, Taavi Teplenkov, Anti Reinthal, Margus Prangel, Rasmus Kaljujärv, Mirtel Pohla, Kaie Mihkelson, Tiit Sukk

Muusikud: Jaak Vasar (trompet), Ivo Lille (saksofon), Andrus Karjel (tromboon), Tõnis Tüür (kontrabass)

Lavastaja Tiit Ojasoo: ""Kas näitame teile nippi, sinjoore?!"

Särin, kõhklus ja kindlus ühekorraga valdamas proovisaali, kui näitlejad end esimest korda toolidelt püsti ajavad. Selleks, et näidendi struktuuri mõista, tuleb ta lahti võtta, dekonstrueerida, et siis kokku panna, taasluua!

Saabub staarigeeniga neidis rahva hulgast.
Mis jääb alles? Rock’n’roll ja purunenud armastuse killud põgenevais päkkades.
Lühikese elu säravad fanfaarid. Lavalaudadele vaevumahtuv orkester.
Läbihigistatud linade nätske sahin.
Me ei pane kohe kostüüme selga ega page kaugesse Veronasse. Kõik juhtub siin ja praegu, Kõnelgu värss ja kirg, mida selleni jõudmine meis tekitab.

Me ei loe pikki ja igavaid luuletusi, ei...me näitame teile nippi. Ja veel millist!"

Maalisaalis: 


"Aabitsa kukk"
 Andrus Kivirähk

Lavastaja Andrus Kivirähk
Kunstnik Liisi Eelmaa
Mängib Tõnu Oja

Maailmas on nii palju pisikesi inimesi. Nende elu pole kerge, neile tehakse pidevalt ülekohut. Nad on vaesed mehed. Õnneks on ka neil siiski midagi, mille peale loota. Mõni paks raamat, mille sees on olemas vastused kõikidele küsimustele. Mõni tark onu, kes ütleb, mis on õige ja kuidas peab elama. Kui sul on olemas selline raamat ja selline onu, siis polegi elu enam nii raske. Vähemalt ei pea sa enam ise oma peaga mõtlema. Tuleb teha ainult nii, nagu raamat ja onu käsivad - ning kõik laabub.

"Aabitsa kukk" on lugu mehest, kellel on olemas aabits ja onu Paul. See on lugu väiksest, lihtsast inimesest. See on lugu uinuvast mõistusest.


Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
Tel 6831 410
Fax 6831 401
GSM 056 676 369
[email protected]