Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamateater andis välja plaadi Valgre ja tema ajastu lauludega

11.06.2015 15:13

Plaadil "Kui sul valutab mõnikord süda. Draamakeldri lood" esitavad Raimond Valgre loomingut ja tema ajastu laule Märt Avandi, Mait Malmsten, Tiit Sukk, Piret Krumm, Ülle Kaljuste, Robert Annus, Raimo Pass ja Draamakeldri kvintett.

Merle Karusoo lavastus „Laul, mis jääb“ elustab Eesti Draamateatri riietehoius ühe ammuse pildi – kitsavõitu poodiumile astuvad muusikud ja esitavad Raimond Valgre laule ning 1930. aastate populaarset muusikat tollaste restoraniorkestrite repertuaarist. Teatri garderoob ei ole kohana juhuslik valik, vaid lähtub ajaloolisest tõsiasjast – just siinsamas keldrikorrusel asus sõdadevahelisel ajal Draamakeldri restoran (ehk Teatrikelder).

1939. aasta sügisel ja talvel mängis siin muusikat ka Raimond Valgre kvartett (viiuldaja Riho Järvi, akordionist Uno Värk, trummar Georg Metssalu, Valgre ise mängis klaverit). Alice Feillet’ ingliskeelsetele sõnadele loodud „Muinaslugu muusikas“, mis valmis 1939. aasta suvel, jõudis esmakordselt publikuni just Draamakeldris. Siin veetis aega kunsti- ja teatrirahvas. Voldemar Panso „Päevaraamatuski“ on sissekandeid lõbusatest õhtutest „all“.
Draamakeldri loodNüüd on Draamateatri muusikaala juhataja Malle Maltise eestvõttel plaadile saanud valik laule Raimond Valgre loomingust ja tema ajast. Suur osa neist lauludest kõlab ka lavastuse "Laul, mis jääb" etenduste ajal laval ja taaselustatud Draamakeldris. Laule esitavad Draamakeldri kvintett, Märt Avandi, Mait Malmsten, Tiit Sukk, Piret Krumm, Ülle Kaljuste, Robert Annus ja Raimo Pass.

Plaat on müügil teatri kassas ja etenduste ajal ka piletööride käes. Plaadi hind on 15 eurot.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht