Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draamakirjanik ja “Varese” autor Mart Kivastik Endla Teatrikohvikus

17.11.2014 14:28

VaresReedel, 21. novembril kell 17 toimub Endla Teatrikohvikus kohtumisõhtu tänavu kevadel esietendunud "Varese" autori Mart Kivastikuga. Jutuks tuleb nii "Vares" kui ka Kivastiku looming üldisemalt.

"Vares" on lugu kurikuulsast pärnakast Johannes Vares-Barbarusest ning tema salapärasest surmast 1946. aastal. Johannes Vares-Barbarus oli Pärnu seltskonna koorekihti kuuluv Eesti vabariigi algusaegade karismaatiline kirjanik ning arst. Teda võis tihti näha Pärnu tänavail kõndimas – eksootilise laiaäärse kaabuga, kohalikes oludes silmatorkavas sportlikus golfiülikonnas. Tema salongi Pärnus aadressiga Nikolai 28 külastasid prominentsed isikud Tallinnast ja Tartust.
1940. aasta muutunud ajaloolistes oludes aga sattus Vares-Barbarus kõndima hoopis teistele radadele, temast sai üks esimesi kommunistide kaastöölisi uues Eesti Nõukogude Sotsialistlikus Vabariigis. Peale tema surma 1946. aastal levis rahva hulgas aastate jooksul mitmeid erinevaid versioone – oli see siis enesetapp või hoopistükkis võimu arveteõiendamine?

Mart Kivastiku ajalooline mõrvamüsteerium hargneb Endla laval lahti läbi suurte kujundite ja visuaalse tulevärgi, taustategelasteks on teiste hulgas Stalin ja Päts. Näidendi on lavastanud Kalju Komissarov ning eraldi märkimist väärib lavastuse kunstnikutöö (Liina Unt) ja videolahendused (Terina Tikka, Argo Valdmaa). Nimiosas saab laval näha Indrek Taalmaat.

Kohtumisõhtu 21. oktoobril algab 17.00 ning peale seda etendub Suures saalis 19.00 selle aasta viimane "Vares“.

Eveli Loorents
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Endla Teater
Tel 52 83 186
[email protected]
www.endla.ee