Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

DRAAMA tuleb taas

27.08.2010 12:11

Kuraatori valik pole lihtsalt mingi "kvantitatiivne" paremik kahe viimase hooaja lavastustest, vaid põhjendatud kunstiline tervik. Kuraatori eesmärk on oma valikuga tuua teatripildist välja tendentse, mis on sel ajahetkel ja -perioodil tundunud just talle olulised. Kaheksa lavastust põhiprogrammi valis seekord välja teatrikriitik, -teoreetik ja ajakirja Teater.Muusika.Kino peatoimetaja Madis Kolk. Sel aastal on festivalil peale kuraatori valitud põhiprogrammi loomulikult võimalik näha paljusid teisigi lavastusi, sealhulgas autoriteatriprogrammi, kuhu kuulub 18 lavastust ning mille kuraatoriks on Tartu Uue Teatri juht ja lavastaja Ivar Põllu.

Festivali seekordne väliskülaline on Iraanist -
Albert Camus' tekstil põhineva „Caligula“ on lavastanud hetke üks Iraani tunnustatumaid noori lavastajaid Homayun Ghanizadeh. Eesti publiku ette jõudvas „Caligulas“ on lavastaja paigutanud imperaatori ja tema kaaskonna kööki, kus nende järjest kasvava vastuseisu taustal toimub leivaküpsetamine ning pidev toidu valmistamine. Valgetes kostüümides kindlaid liikumisi kordavad tegelased kannavad selget vormitunnetust ning lavastaja kindlakäelist kontseptsiooni. Etendus on farsi keeles, sünkroontõlge eesti keelde.

Etendused toimuvad 9. ja 10. septembril kell 19 Eesti Draamateatris ning 12. septembril kell 18 Tartus Vanemuise väikses majas. Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.