Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draama 2018 toob Tartusse Eesti sajandi lood

30.08.2018 10:39

Esmaspäeval, 3. septembril algab Tartus Eesti Teatri Festival Draama 2018. Teatrifestivali programmi moodustavad Eesti Vabariik 100  teatrisarja "Sajandi lugu" kõik 13 lavastust ja lisaks veel 13 eriilmelist lavastust, mille on programmi valinud Draama 2018 kunstiline juht Ivar Põllu.

Festivalil etenduvad kõik EV100 teatrisarja "Sajandi lugu" lavastused ning see programm on ühtlasi ka Balti Teatri Foorumi programmiks. Balti Teatri Foorum toimub igal aastal erinevas Balti riigis ning sel aastal tulevad Leedu ja Läti delegatsioonid Tartusse. Foorumi eesmärkideks on Balti riikide rahvusdramaturgiate tutvustamine, tõlkijate ja teatrite vaheliste kontaktide arendamine ning võimaluste loomine üksteise näidendite vastastikuseks lavastamiseks.

"Kõik EV100 teatrisarja "Sajandi loo" lavastused tõlgitakse inglise keelde ja väliskülalisi ootame lisaks Läti ja Leedu delegatsioonidele kõikjalt maailmast," lisas foorumi kaaskorraldaja, Eesti Teatri Agentuuri juht Kirsten Simmo. Foorumi võtab kokku rahvusvaheline konverents "Baltic Lines" Balti riikide dramaturgiast 8. septembril Von Bocki majas.

Ivar Põllu tutvustab festivali programmi: "Selleaastase festivali kavas on kõik Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul teatrite koostöös sündinud "Sajandi loo" lavastused ning kogu festival on eri-programmile juurde õmmeldud justkui pintsak nööbile. Aga miks mitte, kord saja aasta jooksul võib ja peabki. Riigi sajandal aastapäeval vaatame rahvuslikkuse ja kroonulikkuse, endaks jäämise ja muutumise piire eesti teatris ja ühiskonnas."

EV100 suursündmuste juhi Margus Kasterpalu sõnul on Eesti riigi sajandi lugu ja ka tulevikustsenaariumid juubeliperioodi jooksul vaatajate ees lahti rullunud. Draama 2018 festival pakub aga hea võimaluse kõik Eesti riigi loo kümnendid EV100 teatrisarja "Sajandi lugu" maratoni jooksul läbi sammuda, mis on kindlasti võimas elamus.

Lisaks rikkalikule teatriprogrammile toimuvad festivalil etenduste järgsed arutelud, raamatu "Teatrielu" esitlus, endise Endla Teatri teatrijuhi Ain Roosti vitraažinäitus "Sada aastat teispool klaasi" Eesti Rahva Muuseumis ja tehniliste teatritöötajate loomeprotsessi kajastav näitus "Sissevaade" Vanemuise väikeses majas. Esmakordselt toimub Tartus Teatri NO99 tantsumaraton ning Tartu Uue Teatri lavastuse "Praktiline Eesti ajalugu" laulude kontsert.

Lisainfo www.draama.ee
 
2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info EV100 juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Lisainfo:
Marika Goldman
Kommunikatsioonijuht
Draama 2018
+372 5564 4413