Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Doktor Klounid tähistavad haiglates lasteteatripäeva

16.03.2009 16:18

Reedel, 20. märtsil tähistatakse Tallinna ning Tartu lastehaiglates rahvusvahelist laste- ja noorteteatripäeva. Doktor Klounid rõõmustavad lapsi kevadkontserdiga ning viivad tervistava teatriannuse igasse palatisse. Üle antakse teatrikuu esimene preemia.

Päev algab Doktor Klounide kevadkontserdiga kell 11 Tallinna lastehaigla saalis (Tervise 28) ning ASSITEJ lasteteatri preemia üleandmisega. Seejärel külastavad haiglaklounid palatite lapsi, kes ei saanud saalietendust jälgida. Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku saalis (Lunini 6) algab etendus kell 15 ning sellele järgneb Doktor Klounide visiit meditsiinilinnaku teiste lasteosakondade palatitesse. Lastele lähevad külla Laura Telling, Ingrid Tiido, Jaanek Puu, Kaja Leppoja, Marika Reiko, Aita Vaher, Marek Tammets, Haide Männamäe ja Toomas Tross.

Üritust korraldab professionaalseid laste- ja noorteteatreid ühendav ASSITEJ Eesti Keskus koostöös heategevusorganisatsiooniga Clinic Clowns Eesti. Pidupäeval soovitakse esile tõsta nii kvaliteetset lastele ja noortele tehtavat teatrit kui ka Doktor Klounide tänuväärset missiooni pakkuda õnnetus olukorras lastele tervistavat naeru.

Alates 2007. aastast annab ASSITEJ Eesti Keskus 20. märtsil välja Tähelepanuteatri preemiat, et väärtustada professionaalsete teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse. Eelmistel aastatel on auhinnaga pärjatud Sven Heiberg koos trupiga Rakvere Teatri lavastuse "Kuidas elad... Ann?" eest ning lavastaja Rein Agur.

Rahvusvahelist laste ja noorteteatripäeva tähistatakse üle maailma 2001. aastast peale. Korraldajate soov on teatrikuul, nädal enne rahvusvahelist teatripäeva, pöörata eraldi tähelepanu väiksema vaataja jaoks loodud lavastustele, selle valdkonna teatritegijaile ning laiemalt kogu laste- ja noortekultuurile.

Ühtlasi anname teada, et ASSITEJ Eesti Keskuse uus juht on Toomas Tross.

Pressiteate koostaja:
Kirsten Simmo
ASSITEJ Eesti Keskus
[email protected]

Info:
Toomas Tross, [email protected]
Romola Vesker, [email protected]

www.assitej.ee
www.doktorkloun.ee