Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Dmitri Krõmovi suvekool Pärnus

01.08.2008 14:17

1.-3. augustini toimub Pärnu Endla Teatris  rahvusvaheline suvekool, mille viib läbi Venemaa lavastaja, stsenograaf ja teatripedagoog Dmitri Krõmov.

Dmitri Krõmov on hariduselt lavastuskunstnik, kelle omanäolised lavastused on viinud ta vene teatrielu tulipunkti. Tegemist on teatrikunsti piiride avardaja ja teatriuuendajaga. Krõmov tunnistati 2007. aasta Praha stsenograafiakvadriennaalil parimaks lavakujundajaks. Sel aastal pälvis ta Venemaa riiklikul teatrifestivalil Kuldne Mask eksperimendi-preemia lavastusega  «Deemon. Vaade ülalt».

2006. aastal külastas Dmitri Krõmovi lavastus "Söör Vantes. Donki Hot" Tallinna Linnateatri korraldatavat "Talveöö unenäo" festivali. Augustis on võimalik näha nii "Söör Vantest" kui ka Krõmovi värskeimat lavastust "Lehm" Helsingi pidunädalate festivalil.

Dmitri Krõmovi kohta võib pikemalt lugeda 2008. aasta 2. mai Sirbist ning Krõmovi loomelaboratooriumi kodulehelt www.krymov.org

Suvekoolis tutvustab Krõmov oma töid ja töötamise meetodit. Rahvusvahelises suvekoolis osalevad Eesti, Läti ja Soome lavastajad ning Eesti Lavastuskunstnike Liidu ja Eesti Näitlejate Liidu vaatlejad.

Suvekooli korraldab Eesti Lavastajate Liit koostöös Eesti Kultuurkapitali ja Pärnu Endla Teatriga.


Katrin Ruus
Endla teatri avalike suhete juht
t:56502721
katrin@endla.ee
www.endla.ee