Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Disaini ja Arhitektuuri Galeriis avatakse Henri Hüti ja Mihkel Ilusa lavastatud näitus “Kapriisid: Eelvõim”

17.11.2017 16:09

Teisipäeval, 21. novembril kell 18.00 avatakse Disaini ja Arhitektuuri Galeriis Henri Hüti ja Mihkel Ilusa lavastatud näitus "Kapriisid: Eelvõim".

Näitus "Kapriisid: Eelvõim"
"Kapriisid: Eelvõim" on lavastatud näitus, mis loob galeriiruumi keskkonna ning esindab teatri atmosfääri sellisena, nagu meile meeldib seda kogeda. Teatris funktsionaalset, nagu valguspark või publiku toolid, kujutame skulpturaalsena. Kogu lavatehniline arsenal ja etendust loovad komponendid on esile toodud ning liigne inimlähedus tahaplaanile jäetud. Ja ometi ei ole me suutnud loobuda puhvetist … Kapriisid on jätkuv projekt, mis on sümbioos etenduskunstide ja näitusekultuuri praktikatest. Saaga kolmanda peatüki fookuses on ootus, hämarus, vaikus ja kuuluvus.

Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme, kuhu kuuluvad nii tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helietendused, lavastatud näituse kontseptsiooni arendamine ning koostööd erinevate valdkondade kunstnikega. On rühmituse MIMproject liige ning Baltikumi ja Skandinaavia kunstiülikoolide võrgustiku DAMA koordinaator.

Mihkel Ilus on visuaalkunstnik, kelle põhifookus on maali laiendatud väljal. See tähendab, et Ilus sageli töötab suuremõõtmelise installatsiooniga, milles maaliline lähenemine omab keskset rolli. Ilusa praktika oluline osa on ka kaasaegse näitusekultuuri ja etenduskunsti põimumine. Viimasel ajal tegeleb peamiselt objektse kunsti erinevuste uurimisega black box ja white cube tingimustes.

Idee, teostus, esitus: Henri Hütt ja Mihkel Ilus, kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL, tänud: Ingrid Allik, KIASMA, toetajad: Eesti Kultuurkapital.

Avamine 21. novembril kell 18:00. 
Disaini ja Arhitektuuri Galerii (Pärnu mnt 6, Tallinn) on avatud esmaspäevast laupäevani kell 12:00-18:00. Näitus jääb avatuks kuni 2. detsembrini.